W sprawie punktacji dotyczącej dzierżaw ZWRSP

traktor221 grudnia 2017 r. Zarząd KRIR realizując wniosek zgłoszony podczas X Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych V Kadencji w dniu 27 listopada 2017 r. zwrócił się do Dyrektora Generalnego KOWR Pana Witolda Strobla w sprawie punktacji dotyczącej dzierżaw ziemi z Zasobu WRSP. Zarząd KRIR podziękował Panu Dyrektorowi za spotkanie z Dyrektorami Oddziałów Terenowych KOWR i Prezesami Wojewódzkich Izb Rolniczych, które odbyło się 13 grudnia 2017 r. w siedzibie KOWR oraz zawnioskował, aby kryteria i sprawy związane z obrotem ziemią z Zasobu były dopracowane na spotkaniach w poszczególnych województwach. Zarząd KRIR podkreślił wagę dodatkowych i ważkich kryteriów ustalonych na poziomie wojewódzkim, zgodnie z polityką rolną ukierunkowaną na regiony i różnicami wynikającymi z rolnictwa w różnych województwach Polski. Podczas tych ustaleń powinno się mieć na uwadze stanowisko KRIR dotyczące przyjętej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa punktacji dotyczącej dzierżaw ziemi z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz wnioski (wymienione poniżej) przyjęte podczas X posiedzenia KRIR, 27 listopada 2017 r.: 

1) regionalizacja kryteriów i dostosowanie ich do warunków poszczególnych województw (jak obowiązywały wcześniej) dopracowane na poziomie województw,

2) przy przetargach ofertowych – zgodnie z zaleceniem NIK – powinno być stosowane dążenie (wyrażone w punktacji) do powiększania gospodarstw o powierzchni powyżej 1,5 krotności średniej wojewódzkiej i te gospodarstwa powinny otrzymywać maksymalną ilość punktów, a od 1,5 krotności średniej wojewódzkiej do 300 ha zastosować punktację proporcjonalnie mniejszą.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

traktor2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: dzierżaw; dotyczącej; punktacji; zasobu; podczas; sprawie; zgodnie; grudnia; poziomie; rolnictwa; krotności; wojewódzkiej; średniej; kryteriów; powinno; zarząd; rolniczych; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »