Artykuł o Tematyce EkologicznejV FORUM GREEN SMART CITY

W dniach od 24 do 25 października br. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46) odbywać się będzie V FORUM GREEN SMART CITY. Wdrażanie gospodarki niskoemisyjnej, inteligentne miasta i wsie, walka ze smogiem, rozwój zrównoważony, biogospodarka i ekologia – to główne zagadnienia, które będą poruszane podczas tegorocznego Forum.

Szybkie tempo rozwoju gospodarczego, zwiększające się zanieczyszczenie środowiska, zmniejszająca się ilość zasobów naturalnych, brak troski o jakość życia przyszłych pokoleń powodują, że kluczowego znaczenia nabiera podjęcie działań, które powstrzymają negatywne skutki rozwoju cywilizacji. Aby to osiągnąć, potrzebne są zintegrowane działania w obszarze gospodarczym, społecznym i środowiskowym

Celem V Forum Green Smart City jak co roku będzie wymiana informacji i doświadczeń pomiędzy władzami samorządowymi, uczelniami, funduszami ochrony środowiska, NGO, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami Małopolski i wszystkimi zainteresowanymi tematami inteligentnych miast i wsi - Smart City oraz Smart Villages. Misją Forum jest zwiększanie świadomości o stanie zanieczyszczenia powietrza i sposobach jego eliminacji, a także przekazywanie praktycznych rozwiązań SMART CITY dla miast w oparciu o najnowsze technologie.

W trakcie tegorocznego Forum podjęta zostanie m.in. tematyka wdrażania gospodarki niskoemisyjnej w największych miastach, realizacji projektów „smart city”, walki ze smogiem, rewitalizacji usług na obszarach wiejskich z pomocą innowacji społecznych i cyfrowych, zrównoważonego rozwoju, czy biogospodarki i ekologii.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: https://fgsc.urk.edu.pl/
Ramowy program przesyłam w załączeniu*.

*Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: środowiska; ; rozwoju; które; smogiem; ; gospodarki; tegorocznego; będzie; technologie. w; najnowsze; eliminacji; ; trakcie; podjęta; oparciu; rozwiązań; praktycznych; zostanie; tematyka; pr;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »