Uwaga hodowcy krów mamek!

Jak informuje Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, w MRiRW trwają pracę legislacyjne mające na celu umożliwienie rolnikom realizację wymogu 140 dni wypasu w sezonie wegetacyjnym w ramach wariantu 2.3. Dobrostan krów mamek w świetle przedłużonego w 2020 r. terminu składania wniosków. Tym samym, jak najbardziej uzasadnione jest sporządzanie przez doradców rolniczych wniosków o przyznanie płatności dobrostanowej i planów poprawy dobrostanów zwierząt po dniu 29 maja br.

1

Foto: Pixabay.com

Wcześniej informowaliśmy Państwa o problemie z dotrzymaniem tego wymogu w w/w działaniu oraz o interwencji KRIR w sprawie. [Przejdź do atrykułu].

Po pierwszej interwencji z dnia 27 maja Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła ponownie w dniu 2 czerwca br. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi br. z wnioskiem o wyjaśnienie oraz skorygowanie rozbieżności pomiędzy terminem zakończenia składania wniosków w wariancie 2.3 Dobrostan krów mamek, podanym na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tj. 15 czerwca 2020 r., a informacjami przekazanymi doradcom rolniczym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie tj.: 28 maja 2020 r.. W powyższym piśmie samorząd rolniczy zawnioskował o zmianę przepisów tak, aby terminem składania wniosków był 15 czerwca, a ostatecznym terminem złożenia planu poprawy dobrostanu - 10 lipca.

Jak wynika z informacji CDR, doradcy mogą przygotowywać plany poprawy dobrostanu krów mamek i wnioskować o płatność dobrostanową dla hodowców krów mamek, gdyż prace legislacyjne, umożliwiające rolnikom skorzystanie z tego programu są w toku.

Opracowanie: Elżbieta Bryl

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: krów; składania; wniosków; terminem; hodowcy; mamek; ; rolniczych; poprawy; dobrostanu; dobrostan; wymogu; interwencji; rolnikom; rolnictwa; centrum; mamek!; czerwca; doradztwa; rolnicze;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »