Udział Głównego Lekarza Weterynarii w komisji sejmowej

14 maja 2019 r. Główny Lekarz Weterynarii, Bogdan Konopka, brał udział w posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Posiedzenie związane było z rozpatrzeniem i zaopiniowaniem dla Marszałka Sejmu wniosku Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska o przedstawienie na posiedzeniu Sejmu informacji na temat czynności podejmowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległe i nadzorowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi organy, w tym Głównego Lekarza Weterynarii, w sprawie ujawnionego w mediach nielegalnego procederu uboju bydła i wprowadzenia na rynek niezdatnego do spożycia mięsa - kontynuacja.

Główny Lekarz Weterynarii przestawił m.in. sytuację związaną z ubojem bydła z konieczności, przygotowaniami do wprowadzenia elektronicznego dziennika przed i poubojowego w rzeźniach, działaniami podjętymi we współpracy z Inspekcją Transportu Drogowego i Policją mającą na celu ściślejszą kontrolę transportu bydła do rzeźni.

Link do archiwalnej transmisji: http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=07456D4BCFDB6F16C12583F40035050E.

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: udział; lekarza; weterynarii; komisji; bydła; rozwoju; rolnictwa; posiedzeniu; głównego; transportu; wprowadzenia; weterynarii; ; sejmowej; lekarz; transmisji:; dziennika; mięsa; kontynuacja. gł;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »