URSUS NA ZLOCIE MOTOCYKLI WSK


POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ #POLSKAMOC


X Zlot Motocykli WSKUrsus SA został sponsorem X Zlotu Motocykli WSK i Innych, który odbędzie się 25-27 sierpnia w Świdniku. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, na którym spotykają się fani popularnych „wuesek”.


Zlot rozpocznie się i zakończy tradycyjną paradą motocykli, która przejedzie przez ulice Świdnika. Główna część wydarzenia odbędzie się na lotnisku trawiastym przy ul. Sportowej, gdzie uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę motocykli i aut zabytkowych oraz prezentację koncepcji nowej „wueski”. Wśród motocykli pojawi się także ciągnik Ursus C-380 z rocznika 2017, zaprezentowany w zupełnie zmienionym designie. Ponadto na stoisku Ursus Fan Shop, dostępne będą także najnowsze gadżety z kolekcji Ursus.


– Motocykle WSK, podobnie jak nasze ciągniki, to polskie maszyny z duszą i historią. Nasza marka przetrwała zawirowania historyczne i wyszła na prostą. Motocyklom WSK niestety się to nie udało. Uważamy jednak, że pamięć o dobrych, polskich produktach motoryzacyjnych, które stały się kultowe, powinno się cały czas pielęgnować, dlatego postanowiliśmy wesprzeć to wydarzenie. Tym bardziej, że odbywa się tak blisko Lublina – powiedział Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus SA.


Dodatkowo podczas pierwszego dnia zlotu odbędzie się giełda staroci i części motocyklowych, a także konkursy i konkurencje dla motocyklistów. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach tematycznych z pasjonatami i autorami książek dotyczących motocykla WSK oraz skorzystać z hamowni MOTO, na której sprawdzą osiągi swoich pojazdów. Drugiego dnia uczestnicy zjedzą wspólne śniadanie z regionalnymi przysmakami, obejrzą pokazy Freestyle Motocross i zwiedzą park maszyn.


W poprzednich latach na imprezie występowały lokalne zespoły muzyczne, jednak z okazji X jubileuszowej edycji zlotu, fani motocykli będą mogli posłuchać na żywo koncertu grupy Dżem. Na scenie wystąpi także zespół MProjekt oraz Coś Tak O. Pakiet zlotowy, który zawiera wejściówki na 2 dni, koszulkę, blachę, pole namiotowe i jedzenie jest do nabycia w cenie 50 zł. Pojedyncza wejściówka na teren zlotu kosztuje 6 zł za dzień.


 

Informacje o spółce:
Ursus S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych oraz lider segmentu elektromobilności z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty Ursusa odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. Równolegle spółka z sukcesem rozwija segment transportu miejskiego oferując ok. 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym autobusy elektryczne i hybrydowe. W br. spółka wygrała dwa przetargi na dostarczenie środków transportu miejskiego do Torunia i Warszawy. W ramach podpisanych umów spółka dostarczy 15 autobusów, z możliwością dodatkowego zwiększenia zamówienia o kolejnych 5 autobusów.


Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.


Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. Ursus R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego.


Produkty Ursusa docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki Ursus. W ostatnich latach Ursus należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. – w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim – Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3 tysięcy ciągników, wyposażenie  centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia. 26 sierpnia 2015 r. Ursus podpisał kolejny kontrakt na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej z firmą Ethiopian Sugar Corporation (ESC). Umowę na łączną kwotę 30,7 mln USD powiększono zamówienie dodatkowych 27 ciągników i 54 przyczep o łącznej wartości 5 mln USD. Zlecenie zostało zrealizowane do końca III kw. 2016 r. Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla Ursusa, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa Ursusa uzyskała najwyższą ocenę. Z kolei w październiku 2015 r. Ursus zawarł kontrakt w Tanzanii na dostawę 2400 ciągników, oprzyrządowania i części zamiennych, a także wyposażenie hali montażowej i serwisu na kwotę 55 mln USD. Pierwsze wysyłki w ramach kontraktu zostały zrealizowane w III kw. 2016 r. Kolejne wysyłki będą sukcesywnie realizowane w kolejnych okresach, co będzie miało niewątpliwie pozytywny wpływ na wyniki finansowe Spółki.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:
komentarz
@ URSUS NA ZLOCIE MOTOCYKLI WSK - NowoczesnaFarma.pl
Gość | 2017-08-28 10:40:20 | IP: 83.22.252.*
Świetne wsparcie w zlocie, a planują też produkcję WSKi, firma znana z produkcji ciągników rozwija się na wielu płaszczyznach wprowadzili też autobusy od Ursus Bus

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

X Zlot Motocykli WSK
TAGI: motocykli; ciągników; będą; także; części; dostawę; spółka; ciągników; ; ramach; kontrakt; odbędzie; uczestnicy; ; tysięcy; ursusa; polskich; maszyn; transportu; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »