shiuz__750 x 100 px_1

Trwają szkolenia rolników

Kolejne szkolenia rolników z zakresu zdobywania środków z unijnej perspektywy na lata 2014-2020 za nami. Grupa gospodarzy, podczas wizyty w ministerstwie rolnictwa, zapoznała się z zasadami wypełniania wniosków o nowe płatności bezpośrednie oraz o fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z rolnikami

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z rolnikami

Obecny podczas spotkania minister Marek Sawicki po raz kolejny zaapelował do rolników o wspólne składanie wniosków, których efektem będzie łączenie sił kilku gospodarzy w jedno działanie inwestycyjne.

Szef resortu rolnictwa poinformował także uczestników szkolenia o podpisaniu przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawy, która umożliwi rolnikom produkcję i sprzedaż przetworzonej żywności w gospodarstwie.

– Teraz będziemy przygotowywać szczegółowe instrukcje sanitarno-higieniczne. Chodzi tu o bezpieczeństwo konsumentów. Ale zapewniam, że nie będą to standardy tak ostre, jak w przypadku firm spożywczych. Procedury podatkowe również będą maksymalnie ułatwione – zapewniał minister Sawicki.

Jednym z tematów spotkania były ponadto, toczące się w parlamencie, prace nad nowelizacją ustaw regulującą sprzedaż ziemi rolniczej oraz Prawo Łowieckie.

– Zależy nam, aby jeszcze przed sejmowymi wakacjami oba projekty zostały uchwalone. Jeżeli chodzi o ziemię to chcemy, aby trafiała one w ręce tych, którzy chcą powiększyć swoje gospodarstwa i aby głównym kryterium sprzedaży nie była tylko jej cena. W przypadku Prawa Łowieckiego, która ma rozstrzygnąć m.in. kwestie odszkodowań za straty wyrządzone przez dziką zwierzynę, mamy dwa projekty, jeden ministerstwa środowiska, drugi PSL-u. Jeżeli połączymy te dwa dokumenty to liczę, że uda nam się stworzyć dobre dla rolników prawo – tłumaczył minister Sawicki.

Za zakończenie spotkania minister Marek Sawicki zaapelował do rolników o aktywny udział w niedzielnych wyborach prezydenckich.


Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Trwaja szkolenia rolnikow 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: minister; spotkania; rolników; szkolenia; podczas; rolnictwa; zaapelował; która; trwają; ; jeżeli; przypadku; będą; rozwoju; sprzedaż; chodzi; rolników; wakacjami; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »