Trawnik jak marzenie w 3 prostych krokach

Podlewać rano czy wieczorem? Ile razy w ciągu tygodnia? Konkretne wskazówki pomogą ci uzyskać ogród jak marzenie. O trzech ważnych zasady obowiązują przy prawidłowym podlewaniu trawnika mówi ekspert.

podlewanie ogrodu   Krysiak informacja prasowa


1. Ważne kiedy podlewasz
Kiedy podlewać? To najczęstsze pytanie, jakie słyszą ogrodnicy. - Najlepszą porą dnia na podlewanie są godziny poranne, kiedy słońce jeszcze nie przygrzewa. Można również podlewać wieczorem, ale długo utrzymująca się wilgo
czyni trawę bardziej podatną na choroby grzybowe - zauważa Grzegorz Kowalczyk, ekspert w firmie Krysiak. Tłumaczy, że w ciągu dnia nie zaleca się podlewania ze względu na silne słońce i szybkie parowanie wody. Ponadto promienie słoneczne, działając jak soczewka, skupione poprzez kropelki wody mogą trawę spalić.


2. Ważne czym podlewasz
- Mały trawnik możemy z powodzeniem podlać sami. Najlepiej nadaje się do tego wąż ogrodowy z zamontowanym zraszaczem pistoletowym umożliwiającym regulację strumienia wody - podkreśla Grzegorz Kowalczyk, ekspert w firmie Krysiak. Do większych przestrzeni z pewnością przyda się przenośny zraszacz. statyczny, wahadłowy czy rotacyjny. - Ustawiony w wybranych miejscach ogrodu rozpyli wodę równomiernie. Na dużym obszarze najlepiej sprawdzi się system automatycznego nawadniania ze zraszaczami wkopanymi w ziemię w takich miejscach, by podlewały w sumie całą powierzchnię. Aby zwiększyć strumień wody, dzieli się powierzchnię ogrodu na sekcje, a automatyczny zegar uruchamia zraszacze po kilka w określonym czasie- wyjaśnia ekspert.

3. Ważne jak często podlewasz
Trawy nie trzeba podlewać codziennie. Lepiej robić to co 2-3 dni ale bardziej intensywnie, przeznaczając na 1m2 ok. 8 do 12 litrów wody. Uzyska się wówczas lepszy efekt. W przypadku nawadniania uruchamianego automatycznym zegarem warto zaopatrzyć się w czujnik, który automatycznie wyłączy nasze nawadnianie kiedy pada deszcz. Dzięki temu nie tyko oszczędzimy energię i pieniądze, ale zagospodarujemy naturalne zasoby środowiska.

Te proste zasady pomogą utrzymać trawnik w doskonałym stanie przez cały sezon. Nasza trawa nie podda się upałom a nawet suszy, ciesząc oczy nawet w gorące dni.

 

 

 

Więcej informacji o Commplace

Commplace, brand DKK, laureata Geparda Biznesu, to agencja dostarczająca usługi, które wpływają na wzrost wyników klientów.  Jesteśmy zaufanym doradcą wiodących firm. Prowadzimy skuteczne działania w zakresie usług komunikacyjnych. Oferujemy narzędzia wsparcia sprzedaży B2B i B2C. We współpracy stawiamy na wyjątkowe efekty i bezpieczeństwo naszych klientów. Osiągamy wyniki znajdujące odzwierciedlenie w liczbie odwiedzin na stronach naszych klientów, które konwertują na wzrost sprzedaży. Efekty? Nasi partnerzy zyskują pozycje lidera w branżowych wynikach i rankingach.

 

Materiały prasowe firmy Krysiak

 

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

podlewanie ogrodu   Krysiak informacja prasowa
TAGI: trawnik; podlewać; ważne; które; najlepiej; wzrost; klientów.; krysiak.; nawadniania; ekspert; kowalczyk; ; grzegorz; bardziej; trawę; ogrodu; naszych; firmie; słońce; ciągu; prosty;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »