Top Farms nowym klientem VitalFields

Martin RandVitalFields to system do zarządzania gospodarstwem, któremu zaufało już ponad 2 300 polskich gospodarstw. Głównymi klientami VitalFields były jednak dotąd małe i średnie gospodarstwa korzystające z systemu doradczego zapewniającego usprawnienie zarządzania gospodarstwem poprzez prostą w obsłudze rejestrację czynności wykonywanych na polu, tworzenie księgi pola i kosztorysów, zarządzanie magazynem, parkiem maszyn oraz raportowanie sprzedaży.

We wrześniu 2016 roku do grona klientów VitalFields dołączyła Grupa Top Farms, będąca częścią grupy Spearhead International, jednego z największych holdingów z sektora rolno-spożywczego w Unii Europejskiej.

W pierwszej kolejności system do zarządzania gospodarstwem VitalFields będzie wprowadzony w polskich gospodarstwach należących do Grupy Top Farms, a docelowo również w pozostałych krajach, w których Spółka zajmuje się hodowlą roślinną na powierzchni przekraczającej 82 000 hektarów.

VitalFields obsługuje obecnie ponad 600 000 hektarów gospodarstw. Zakontraktowanie we wrześniu 2016 roku gospodarstw prowadzonych przez Top Farms, oznacza dla VitalFields 13% wzrost obsługiwanej powierzchni.

Narzędzia online dla maksymalnych korzyści klienta

Dla Top Farms system VitalFields powinien stanowić niezastąpionego pomocnika w zarządzaniu gospodarstwami, te zaś zyskać mają pomoc wirtualnego doradcy podczas planowania oraz podejmowaniu decyzji dotyczących zwiększenia efektywności. Od tej pory dane ze wszystkich gospodarstw zebrane będą na jednej platformie.

- Zasięg usług, które oferujemy, pasuje idealnie do koncepcji grupy Spearhead International, której celem jest zagwarantowanie produkcji najlepszej jakości oraz zrównoważonego rozwoju. Pojedyncze spółki rolne należące do grupy Spearhead, które korzystają z usług doradczych, mogą porównywać swoje plonowanie, jakość, wydajność oraz wyniki ekonomiczne. Mogą one również wspierać wymianę informacji w formie cyfrowej, a zatem ulepszać w sposób ciągły swoje praktyki zarządzania gospodarstwem w kontekście ekologicznym i ekonomicznym. Co równie ważne: VitalFields jest odpowiedni dla wszystkich użytkowników oraz „ról użytkowników“ w holdingu, a więc na równi uwzględnia on traktorzystów, inżynierów, managerów oraz właścicieli - wyjaśnia Martin Rand, prezes zarządu VitalFields.

Lepsze decyzje dotyczące zarządzania

Top Farms posiada gospodarstwa o różnej wielkości – od 1 500 do 15 000 hektarów, które są rozlokowane w kilku województwach. System do zarządzania gospodarstwem VitalFields jest dostosowany do gospodarstw każdej wielkości. Po zintegrowaniu z siecią konsultingową, gospodarstwo należące do Top Farms będzie czerpało korzyści z narzędzi online do planowania i zarządzania farmą. Dane gromadzone przez system są analizowane, zanonimizowane, a później zwracane do gospodarstwa w formie doradztwa agronomicznego. Dodatkowo dostępny będzie indywidualny konsulting dla każdego gospodarstwa.

 

Grupa Top Farms
Grupa Top Farms rozpoczęła swoją działalność w 1995 roku, od dzierżawy gruntów rolnych w Siedlisku koło Nowej Soli. Obecnie Grupa jest wiodącym producentem zdrowej żywności oraz surowców i produktów dla przetwórstwa rolno – spożywczego. Jest również liderem w produkcji materiału siewnego zbóż i traw, a także hodowli bydła mlecznego. Działa na obszarze ponad 30 000 hektarów na terenie 6 województw (wielkopolskiego, lubuskiego, warmińsko – mazurskiego, pomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego).

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Martin Rand
TAGI: vitalfields; zarządzania; system; gospodarstwem; również; gospodarstwa; ; ; będzie; gospodarstw; które; korzyści; wrześniu; international; ; planowania;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »