Szkolenie: Rozpoznawanie chorób roślin rolniczych

W dniach 22-23 czerwca br w CDR w Radomiu odbyło się  szkolenie z warsztatami  nt „Praktyczne aspekty ograniczania występowania chorób roślin uprawnych w gospodarstwie ekologicznym – rozpoznawanie chorób, zmianowanie, uprawa gleby”.

W szkoleniu wzięło udział 29 doradców z wojewódzkich ośrodków doradztwa z kraju.

W pierwszym dniu szkolenia omówione zostały zagadnienia z zakresu hodowli odpornościowej oraz cechy nowych odmian   roślin rolniczych przydatnych do uprawy w gospodarstwach ekologicznych.

Natomiast w drugim dniu, podczas warsztatów, które odbyły się w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym IUNG-PIB w Grabowie n/Wisłą doradcy w praktyce mogli zobaczyć  występowanie chorób, szkodników i chwastów. Możliwości ich ograniczania czy odpowiedniego doboru odmian, zmianowania i uprawy gleby.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez naukowców i techników IUNG-PIB w Puławach. Doradcy mieli również możliwość uzyskania wielu praktycznych informacji od  kierownika RZD w Grabowie n/Wisłą, gdzie od wielu lat jest część gospodarstwa oraz doświadczeń prowadzona metodami ekologicznymi.

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: roślin; rolniczych; rozpoznawanie; zostały; doradztwa; szkolenie:; chorób; ; grabowie; doradcy; ograniczania; iung-pib; uprawy; chorób; możliwości; chwastów.; szkodników; odpo;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »