Artykuł o Tematyce Ekologicznej Szkolenie - Wykorzystanie innowacji w gospodarstwie rolnym w zakresie ochrony środowiska

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu organizuje w dniach 15-16 czerwca oraz 21-22 czerwca br. szkolenia „Wykorzystanie innowacji w gospodarstwie rolnym w zakresie ochrony środowiska” realizowane w ramach Planu operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, na które zaprasza: doradców rolniczych WODR, rolników, rolników zainteresowanych nowościami, doradców Izb Rolniczych, i prywatnych podmiotów doradczych związanych z produkcją roślinną.

 

Celem szkolenia jest upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań w zakresie przeciwdziałania negatywnym skutkom niedoboru wody w glebie i stosowaniu dobrych praktyk, ułatwienie kontaktów pomiędzy rolnikami, doradcami i jednostkami naukowymi, a także zachęcanie doradców i rolników nowatorów do współpracy w tym zakresie. Program obejmuje część teoretyczną w pierwszym dniu realizowaną z udziałem pracowników Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu i wyjazdową do gospodarstwa rolniczego, pokazowego w drugim dniu.

Tematyka szkolenia dotyczyć będzie innowacji, niekonwencjonalnych rozwiązań w zakresie technologii uprawy, możliwości regulacji stosunków wodnych, małej retencji, ograniczania strat wody i degradacji gleby oraz racjonalnej gospodarki nawozowej, stosowania nawozów nowej generacji i innych rozwiązań na rzecz ograniczania stresu roślinom uprawnym.
 

Terminy szkolenia:                         Początek zajęć:
15-16.06.2016r. - I grupa                  w dniu 15.06.16r. o godz. 11:15
21-22.06.2016r. - II grupa                 w dniu 21.06.16r. o godz. 11:15


Udziału w szkoleniu jest bezpłatny.


Max. Liczba uczestników 2 x 25 osób. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszty dydaktyki, wyżywienia i noclegu zapewnia Centrum Doradztwa Rolniczego. Szkolenie realizowane jest w CDR Oddział w Poznaniu przy ul. Winogrady 63 Poznań

Serdecznie zapraszamy.

Zgłoszenie udziału w szkoleniu prosimy przesłać do Oddziału CDR w Poznaniu na adres poznan@cdr.gov.pl lub fax. 61 820-19-71 na załączonym formularzu zgłoszenia.

Termin zgłoszenia do 10.06.2016 r.

Kontakt w sprawach merytorycznych: Danuta Nowak - tel. 61 823 20 81 w. 127  d.nowak@cdr.gov.pl

  
Do pobrania:

Karta zgłoszenia

Ramowy program szkolenia

 

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI:  ; zakresie;    ; poznaniu; innowacji; rozwiązań; doradców; doradztwa; szkolenie; szkolenia; ochrony; gospodarstwie; rolnym; realizowane; środowiska; program;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »