Artykuł o Tematyce Ekologicznej Szkolenie - Ochrona gleb i wód obowiązkiem zrównoważonego gospodarowania

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Poznaniu, organizuje 3 listopada 2017 r.  szkolenie dotyczące zrównoważonego gospodarowania opartego na ochronie gleb i wód. W szkoleniu zostaną podjęte takie zagadnienia jak niska zawartość próchnicy w glebie, obszary erozyjne oraz obszary szczególnie narażone na zanieczyszczenia azotanami z uwzględnieniem nowego prawa wodnego.  Elementy doboru upraw w międzyplonie w zależności od rodzaju gleb, zawartości próchnicy w glebie i roślin planowanych do uprawy w plonie głównym.

Zapraszamy: przedstawicieli jednostek doradztwa rolniczego, jednostek samorządowych, a także wszystkie osoby, w tym przedsiębiorców i mieszkańców obszarów wiejskich, zainteresowane zrównoważonym gospodarowaniem i zależnością dofinansowania uprawy roślin w międzyplonie.

W ramach szkolenia omówione zostaną wszelkie kwestie dotyczące
- obszarów o niskiej zawartości składników i ich nadmiaru, które zaburzają równowagę w glebie,
- możliwości finansowania ochrony gleb i wód z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wariancie międzyplony.

Szczegóły znajdą Państwo w załączonym harmonogramie szkolenia oraz karcie zgłoszenia uczestnictwa. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o wpisie na listę uczestników decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Szkolenie odbędzie się w CDR w Brwinowie, Oddział Poznań, ul. Winogrady 63, 61-659 Poznań.

Rozpoczęcie zajęć 3.11.2017 r. o godz. 11:00. Zainteresowanych wcześniejszym przyjazdem informujemy, iż istnieje możliwość rezerwacji noclegu w przeddzień, co należy zadeklarować na załączonej karcie zgłoszenia.

Koszt uczestnictwa w zależności od specyfikacji zgłoszenia (dydaktyka 50 zł , serwis kawowy 10 zł, nocleg 60 zł/doba, obiad 25 zł).
Koszty obowiązkowe: serwis kawowy i dydaktyka. Z kosztów dydaktycznych zwolnione są Ośrodki Doradztwa Rolniczego. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na karcie zgłoszeniowej. W przypadku pytań dotyczących zagadnień organizacyjnych, prosimy o kontakt (osoba do kontaktu podane poniżej).

Kartę zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesłać do 31 października 2017 r., e-mailem /skan/: poznan@cdr.gov.pl, faxem: 61 820 19 71 lub pocztą tradycyjną na adres: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Poznaniu, ul. Winogrady 63, 61-659 Poznań.

Osoba do kontaktu w sprawie organizacji i rekrutacji:
Iwona Świechowska Stanowisko Rolnictwa Ekologicznego i Programów Rolnośrodowiskowych tel. 618232081w.156, i.swiechowska@cdr.gov.pl

Do pobrania:
- harmonogram zajęć
- karta zgłoszenia uczestnictwa

 

 


Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: doradztwa; zgłoszenia; rolniczego; obszarów; gospodarowania; karcie; zależności; państwo; obszary; próchnicy; zawartości; kontaktu; kawowy; szkolenia; serwis; jednostek; uprawy; szk;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »