System TRACES - instrukcja użytkownika

Przypominamy, że od 14 grudnia 2019 r. w Unii Europejskiej obowiązywać zaczną nowe przepisy w sprawie kontroli urzędowych. Przepisy te będą regulować m.in. zasady kontroli towarów pochodzenia roślinnego w imporcie.

 

Zgodnie z tymi przepisami, przesyłki takich towarów będą musiały być zaopatrzone we wspólny zdrowotny dokument wejścia (Common Health Entry Document), w skrócie nazywany dokumentem CHED-PP. Zarówno zgłoszenie przesyłki do kontroli granicznej (dokonywane przez importera) jak i jej obsługa przez służbę fitosanitarną, będzie odbywać się przy pomocy systemu informatycznego TRACES-NT.

 

Komisja Europejska opublikowała w ostatnich dniach szczegółową instrukcję obsługi systemu TRACES. Dostępna jest ona poniżej. Instrukcja jest w języku angielskim, ale została skierowana do tłumaczenia i gdy tylko przetłumaczona wersja będzie dostępna, zostanie również udostępniona na tej stronie.

 

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją oraz z pozostałymi informacjami w zakresie nowych zasad importu oraz systemu TRACES, dostępnymi na stronie: piorin.gov.pl/traces/

Pliki do pobrania

 Źródło
 Państwowa Inspekcja Ochrony
 Roślin i Nasiennictwa
 http://piorin.gov.pl/
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

traces logo,k1uUwl caFOE6tCTiHtf
TAGI: kontroli; instrukcja; systemu; system; traces; przesyłki; towarów; będą; będzie; użytkownika; zaczną; języku; dostępna; ; wersja; przetłumaczona; tłumaczenia; skierowana; została; ang;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »