Susza a stosowanie kar umownych

pieniadzeNa wniosek Małopolskiej Izby Rolniczej 22 sierpnia 2018 r. Zarząd KRIR zwrócił się do resortu rolnictwa o interwencję w zakresie niestosowania kar umownych przez instytucje kontraktujące na terenach, które zostały dotknięte zjawiskiem suszy. Komisje szacujące starty zgłaszają wojewódzkim izbom rolniczym problem wynikający z rozbieżności pomiędzy szacunkami komisji szacujących szkody suszowe, a szacunkiem przedsiębiorstw kontraktujących. Konsekwencją tego będą kary, które wynikają z kontraktacyjnych umów.

 

Samorząd rolniczy uznaje taką sytuacje za wysoce szkodliwą, gdyż rolnicy są dwukrotnie karani: przez zjawisko katastroficzne oraz przez przedsiębiorstwa, które w sposób bezwzględny próbują egzekwować zapisy umowy.

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

pieniadze
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:
komentarz
@kara umowna Susza a stosowanie kar umownych | Aktualności Rolnicze | NowoczesnaFarma.pl
Gość | 2018-09-07 06:39:00 | IP: 5.184.5.*
Gdy poinformowałem kontrahenta o tym że nie mam zakontraktowanej ilości pszenicy natychmiast wyliczył mi wysokość kary umownej oraz napisał, że wyprodukowana i dostarczona przeze mnie pszenica będzie rozliczona po cenie 475zł/ tonę gdyż z każdej dostarczonej tony będzie rozliczana kara umowna.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: umownych; które; stosowanie; konsekwencją; będą; wynikają; kontraktacyjnych; umów.   samorząd; rolniczy; zjawisko; sytuacje; wysoce; szkodliwą; ; rolnicy; dwukrotnie; karani:;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »