Fora Rolnicze 2015

Wielkopolska Izba Rolnicza, wspólnie z partnerami instytucjonalnymi i społecznymi, organizuje cykl spotkań dla rolników pod nazwą "Fora Rolnicze". Spotkania odbywać się będą w każdym powiecie, od połowy stycznia do końca marca 2015 roku. Fora Rolnicze to w Wielkopolsce inicjatywa dobrze już znana i ciesząca się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy forów wielokrotnie podkreślali, że warto się spotkać jeszcze przed rozpoczęciem prac polowych i w gronie zainteresowanych osób podyskutować o aktualnych problemach wsi i rolnictwa.

Tego rodzaju spotkania odbywają się co roku i są płaszczyzną do wymiany informacji oraz dyskusji o aktualnych problemach wsi i rolnictwa. Stwarzają także możliwość bezpośredniego kontaktu rolnikom i producentom z przedstawicielami instytucji działających w obszarze rolnictwa.
Tegoroczne spotkania koncentrować się będą wokół następujących tematów:

  • Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,
  • możliwości zagospodarowania nieruchomości z zasobu ANR,
  • sytuacja na rynkach rolnych (trzoda chlewna, mleko i inne),
  • wybory do izb rolniczych 31.05.2015,
  • produkty bankowe i ubezpieczeniowe w otoczeniu rolnictwa.

Tematyka poszczególnych spotkań może zostać uzupełniona kwestiami lokalnymi, które wynikają ze specyfiki rolnictwa danego subregionu oraz aktualnych wydarzeń.

W związku z organizacją cyklu forów, zachęcamy Państwa do udziału w tych spotkaniach. Nie chcemy tylko przekazywać informacji, ale także wysłuchać rolniczych problemów, by je następnie przekazać decydentom w formie postulatów, opinii i projektów. Wypracowane wnioski i opinie pozwolą także na poprawę funkcjonowania resortu rolnictwa i pracujących na rzecz wsi i rolników instytucji.

Harmonogram cyklu forów będzie wkrótce dostępny jest na naszej stronie www.wir.org.pl, gdzie będzie na bieżąco aktualizowany Zgłoszenia udziału należy dokonać na numer telefon organizatora w danym powiecie.

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: spotkania; także; rolnicze; będą; forów; będzie; rolników; rolnictwa; rolniczych; udziału; spotkań; aktualnych; państwa; wynikają; które; zachęcamy; specyfiki;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »