Celem studiów jest podniesienie kwalifikacji i aktualizacja wiedzy dotyczącej problematyki ekonomiki rolnictwa. Uczestnicy studiów otrzymają gruntowną wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii prowadzenia produkcji rolniczej z uwzględnieniem uwarunkowań ekonomicznych i organizacyjnych występujących zarówno wewnątrz gospodarstw rolnych, jak i poza nimi. W ramach zajęć prezentowane będą treści związane z problematyką Wspólnej Polityki Rolnej UE oraz analizą sytuacji na wybranych rynkach produktów rolnych z uwzględnieniem istniejącego stanu i przewidywanych zmian. W programie studiów znajdują się też treści związane z prowadzeniem rachunkowości rolniczej, planowaniem i oceną projektów inwestycyjnych finansowanych z funduszy europejskich.
Absolwenci studiów (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi) otrzymują formalne kwalifikacje (poświadczone świadectwem ukończenia studiów) pozwalające na zakup ziemi rolniczej oraz pozyskiwanie środków w ramach większości działań w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
Studia trwają dwa semestry.
Koszt studiów: 3500 zł (jednorazowo) lub w systemie ratalnym (zaliczka 500 zł i dalsza płatność w dwóch ratach po 1500 zł).
Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://ekonomika_rolnictwa.sggw.pl
Źródło
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
http://www.sggw.pl
Warto obserwować oferty pracy, w których pracodawcy określają swoje preferencje i informują, jakich kandydatów poszukują. Bardzo często od kandydatów wymagają ukończonych studiów podyplomowych. A co ważne, oferta studiów podyplomowych na polskim rynku jest coraz bardziej urozmaicona i każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego i dopasowanego zarówno do swoich potrzeb, jak i zainteresowań. Więcej informacji o studiach podyplomowych można znaleźć tutaj: https://www.studiapodyplomie.pl . To serwis poświęcony tematyce studiów podyplomowych.