Spotkanie zamykające audyt kubański w Polsce

W dniu 12 marca 2020 r. w GIW odbyło się spotkanie zamykające audyt służby kubańskiej w Polsce. W ciągu ostatnich 3,5 tygodnia strona kubańska skontrolowała 25 zakładów drobiarskich i 3 zakłady mleczarskie zainteresowane nabyciem uprawnień eksportowych na wskazany rynek. W ramach wstępnego podsumowania zakończonej w dniu dzisiejszym wizyty, strona kubańska wskazała na wysoki poziom nadzoru sprawowanego przez Inspekcję Weterynaryjną, w tym możliwość śledzenia (traceability) wytworzonych produktów pochodzenia zwierzęcego oraz surowców użytych do ich produkcji, restrykcyjne zasady certyfikacji produktów na eksport do krajów trzecich oraz transparentność polskiej służby weterynaryjnej wykazaną podczas kontroli.

Audytorzy wyrazili zadowolenie z odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa żywności zapewnianego przez odwiedzone zakłady produkcyjne.

Dodatkowo, audytorzy dokonali oceny sytuacji epizootycznej i środków podejmowanych przez stronę polską w związku z wystąpieniem HPAI w celu rozważenia zniesienia ograniczeń eksportowych dla mięsa drobiowego i produktów z mięsa drobiowego. Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas spotkania zamykającego audyt, decyzja w sprawie możliwości uznania regionalizacji w odniesieniu do HPAI zostanie podjęta po analizie zgormadzonych podczas wizyty w Polsce informacji, po powrocie delegacji na Kubę.

Podczas spotkania omówiono także perspektywy dalszej współpracy służb weterynaryjnych obu krajów w celu rozszerzenia asortymentów wysyłanych z Polski na rynek kubański.

Zakończenie audytu kubańskiego w Polsce

 

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

2020 03 12 audyt kubański
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: spotkanie; produktów; polsce; podczas; zamykające; krajów; mięsa; zakłady; kubańska; strona; służby; spotkania; kubański; eksportowych; przekazanymi; zniesienia; informacjami; zgo;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »