Spotkanie z plantatorami tytoniu

Spotkanie z plantatorami tytoniu Wpływ proponowanych zmian w zakresie wspólnej polityki rolnej 2014 – 2020 na sytuację plantatorów tytoniu był głównym tematem dzisiejszego spotkania ministra Stanisława Kalemby z przedstawicielami plantatorów zrzeszonych w Krajowym Związku Plantatorów Tytoniu.

Omawiając kompromis osiągnięty w Luksemburgu, podczas ostatniego posiedzenia Rady Ministrów Rolnictwa Unii Europejskiej minister Kalemba poinformował, że większość z przyjętych w porozumieniu rozwiązań jest korzystna dla Polski i mniej skomplikowana w porównaniu do pierwotnej propozycji Komisji.

Branża tytoniowa, to przede wszystkim miejsca pracy i źródło utrzymania wielu rodzin. Dlatego nadal będziemy szukać możliwości wsparcia plantatorów – zapewnił dziś minister i dodał, że podejmuje wszelkie starania, aby zapewnić polskim rolnikom takie warunki, jakie mają rolnicy w innych krajach członkowskich.

Kompromis zawarty w Luksemburgu uzyskał poparcie Polski, jednak nie bez zastrzeżeń. W pracach nad reformą przedstawiciele Polski konsekwentnie zwracali uwagę na konieczność rozszerzenia wsparcia powiązanego z produkcją skierowanego przede wszystkim do plantatorów tytoniu. W tej sprawie minister Stanisław Kalemba podczas posiedzenia Rady w Luksemburgu złożył specjalne, pisemne oświadczenie. Dziś zapewnił plantatorów, że będzie poszukiwał sposobów wsparcia.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Spotkanie z plantatorami tytoniu width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: plantatorów; minister; tytoniu; luksemburgu; zapewnił; rolnictwa; polski; wsparcia; spotkanie; wszystkim; przede; podczas; posiedzenia; plantatorami; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »