Śluz ślimaków to rewolucja na rynku kosmetyków w Polsce


Śluz ślimaków spowoduje prawdziwą rewolucję na rynku kosmetyków w Polsce. Firma Polish Snail Holding z Elbląga prowadzi intensywne, zaawansowane badania, aby wprowadzić do powszechnej sprzedaży w naszym kraju produkty kosmetyczne i medyczne na bazie tej substancji.


Śluz ślimaków ma wprost rewelacyjne właściwości, jeśli chodzi o dobroczynne działania dla ludzkiej cery. Nie tylko pielęgnuje skórę ale również leczy i odmładza.


Dlatego nad wykorzystaniem śluzu ślimaka w kosmetologii i medycynie pracuje elbląska firma Polish Snail Holding, lider w hodowli i produkcji gotowych do spożycia produktów na bazie mięsa ślimaków. Tym razem PSH chce wejść dynamicznie na rynek produktów kosmetycznych i leczniczych z produktami bazującymi na śluzie ślimaków.
- Badane są właściwości jaj ślimaków oraz ich śluzu pod kątem zastosowania w produkcji kosmetyków i farmaceutyków – mówi Paweł Piwowarski, biolog z firmy Polish Snail Holding. – Już od dawna znane są wspaniałe wprost właściwości lecznicze i regeneracyjne tej dla człowieka. Dlatego bardzo intensywnie pracujemy nad wprowadzeniem tego typu produktów na rynek.


Obecnie na polskim rynku praktycznie nie znajdziemy produktów kosmetycznych i leczniczych, opartych o śluz ślimaków. Jeśli zaś takowe nawet występują, to zawierają jedynie śladowe ilości tej substancji. Polish Snail Holding chce to zmienić.


- Badaliśmy kilka obecnych już na rynku produktów kosmetycznych na bazie śluzu ślimaka. Byliśmy zdumieni, ale okazało się, że w wielu przypadkach ilość tych substancji była bardzo znikoma lub w ogóle nie występowały – mówi Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding. – Nasze produkty będą zawierały największą ilość substancji czynnych śluzu ślimaka.


Podczas procesu badawczego wyodrębniono trzy metody pozyskiwania śluzu ślimaków. Jak przekonują specjaliści firmy Polish Snail Holding, jeden z nich okazał naprawdę rewolucyjne efekty.
- Mogę tylko powiedzieć, że dzięki zastosowaniu tej metody, uzyskujemy prawie do 90 procent więcej substancji czynnej w śluzie niż stosując tradycyjne metody. Podkreślam, że dzieje się to bez krzywdy dla samych ślimaków – mówi Paweł Piwowarski. – Teraz chcemy jeszcze potwierdzić ostatecznie efektywność tej metody przy jej zastosowaniu w produkcji kosmetyków.
Co to oznacza? Przede wszystkim to, że kosmetyki i medykamenty tworzone na bazie śluzu ślimaków przez firmę Polish Snail Holding będą posiadały największą ilość tych substancji czynnych na wśród produktów dostępnych na rynku.


Zapotrzebowanie na śluz ślimaków wzrasta w tempie kilkuset procent rocznie. Śluz ze ślimaków znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz medycynie. Wytwarzane są z niego maści oraz kremy hypoalergiczne.
Kosmetyki na bazie śluzu ślimaka, choć niezbyt znane w Polsce, robią furorę na zachodzie Europy w Stanach Zjednoczonych, Azji czy Ameryce Południowej. Dobroczynne właściwości tej substancji doceniają najbardziej znane na świecie aktorki, modelki, piosenkarki oraz celebrytki.


164Śluz ślimaka stanowi naturalną i zbilansowaną kompozycję substancji koniecznych dla inicjowania i podtrzymywania procesów naprawczych skóry. Jest przede wszystkim bogaty w proteiny będące podstawowym budulcem komórek nabłonkowych. Stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny w macierzy komórkowej, przez co wspomaga odnowę tkanki skórnej, jak również zmiękcza istniejące blizny powodując ich spłycanie. Dodatkowo, bogactwo antyoksydantów eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za niszczenie komórek i w efekcie starzenie skóry. Kolejnym niezwykle cennym składnikiem śluzu ślimaka jest kwas hialuronowy, który skutecznie walczy z istniejącymi już efektami starzenia, ponieważ posiada własność wiązania i zatrzymywania cząsteczek wody w komórkach zapewniając tym samym odpowiednie nawilżenie skóry.


Śluz ślimaka posiada również substancje aktywne, które pełnią zasadniczą rolę w leczeniu trądziku, a są to naturalny antybiotyk niwelujący bakterie trądzikowe oraz kwas glikolowy odpowiedzialny za prawidłowe procesy złuszczania martwego naskórka. Substancję pomocniczą stanowi alantoina, która łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces gojenia się już istniejących zmian. Żaden kosmetyk obecny na rynku nie posiada tak optymalnie zbilansowanego składu, który umożliwia wyeliminowanie aż tylu problemów skórnych jednocześnie i w tak szybkim czasie. Naukowcy potwierdzają, że skuteczność jego działania jest widoczna po 2 miesiącach, aczkolwiek pierwszymi efektami można cieszyć się już po 2 tygodniach.


W wyniku badań dowiedziono, że śluz ślimaka daje widoczne efekty w leczeniu chorób skóry takich jak: trądzik, rozszerzone pory i zaskórniki oraz przebarwienia i blizny, a ponadto zapobiega starzeniu się skóry i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia.

Polish Snail Holding
ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg
tel. kom +48 533 750 770
email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,
www.polishsnailholding.com

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

164
TAGI: śluzu; ślimaków; polish; produktów; substancji; ; ślimaka; ilość; ślimaków.; produkcji; holding; mówi; właściwości; posiada; również; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »