Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat projektu pn. Skuteczny transfer wiedzy i innowacji za pośrednictwem wydawnictw branżowych i stron internetowych. Działanie zostało zrealizowane w ramach Planu Operacyjnego na lata 2024-2025 w zakresie Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie. W ramach projektu zrealizowano 3-dniowe szkolenie stacjonarne dla 2 grup szkoleniowych.
Szkolenie zrealizowano w dwóch blokach tematycznych.
Pierwszy dotyczył poprawności i kultury języka polskiego w komunikacji pisemnej i elektronicznej instytucji publicznych oraz wiedzy w zakresie dostosowania tekstów do różnych grup odbiorców, zajęcia prowadził Pan dr Michał Wiśnicki, językoznawca, wykładowca z wieloletnim doświadczeniem z zakresu poprawności językowej w komunikacji publicznej – w biznesie, administracji oraz w instytucjach edukacyjnych.
Kolejny blok tematyczny prowadził Pan Rafał Jara, posiadający 20-letnie doświadczenie w branży technologicznej, zaprezentował m.in. jak stworzyć stronę internetową i w jaki sposób przystosować ją, by ułatwić użytkownikowi jej odbiór, jak zwiększyć efektywność i atrakcyjność prezentowanych materiałów informacyjnych, promocyjnych, drukowanych, jak i publikowanych na stronach internetowych oraz za pomocą mediów społecznościowych.
W ramach projektu opracowana została broszura pt. „Dziennikarstwo na rozdrożu. Jak nie zgubić się w gąszczu informacyjnym XXI wieku”. Broszura dostępna jest na stronie internetowej CDR
W szkoleniu udział wzięli doradcy zatrudnieni w wojewódzkich ośrodkach doradztwa rolniczego, instytutach badawczych, Centrum Doradztwa Rolniczego; redaktorzy stron internetowych, jak również pracownicy zajmujących się pisaniem, redagowaniem i publikowaniem tekstów wydawanych w formie elektronicznej i drukowanej.
Zapraszamy do fotorelacji.
Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/