Sejmowa Komisja Rolnictwa będzie analizowała bezpieczeństwo i znakowanie żywności

sejmW tym tygodniu sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaplanowała trzy posiedzenia. W dniu 24 lutego 2016 o godz. 11:15 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawi pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (druk nr 245)

W tym samym dniu o godz. 16:00 Komisja zapozna się z informacją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat aktualnie prowadzonych prac w resorcie rolnictwa, informacją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotycząca analizy rynków rolniczych w kraju i sytuacji finansowo-produkcyjnej oraz zdrowotnej w produkcji roślinnej i zwierzęcej, informacją Ministrów: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Zdrowia na temat bezpieczeństwa żywności, problemów znakowania żywności, krajowych systemów jakości żywności i kontroli jakości importowanych produktów spożywczych oraz regulacji prawnych oraz informacją Ministrów: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Zdrowia na temat wytwarzania, ochrony i promocji żywności w świetle przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r.

Na posiedzeniu w dniu 25 lutego 2016 o godz. 16:00 przedstawiona zostanie informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat gospodarki wodnej w rolnictwie oraz zaprezentowane opinie: „Dylemat gospodarki wodnej” - mgr inż. Jerzy Iwanicki; „Stan i wykorzystanie zasobów wód podziemnych” – prof. dr hab. Andrzej Sadurski oraz „Skutki dotychczasowego administrowania rzekami istotnymi dla regulowania stosunków wodnych w rolnictwie” – dr Przemysław Nawrocki.

Kolejne posiedzenie senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaplanowane zostało na dzień 8 marca 2016 r. o godz. 16.00. Komisja zajmie się informacją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na temat projektu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz przyjmie plan pracy.


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

sejm
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; rozwoju; komisja; informacją; ministra; żywności; sejmowa; ustawy; bezpieczeństwo; ; jakości; będzie; projektu; żywności; ; lutego; znakowanie; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »