shiuz__750 x 100 px_1

SUSZA 2020

Zarząd KRIR wobec płynących wielu głosów z całego kraju w sprawie wystąpienia suszy w 2020 roku zwrócił się do Jana Krzysztofa Ardanowskiego – Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z zapytaniem jakie działania podejmuje w zakresie wsparcia rolników dotkniętych tegoroczną suszą. Czy i jak zostaną ustalone procedury szacowania strat, które pozwolą na sprawniejsze sporządzanie dokumentów.

Zwrócił się również z prośbą o udzielenie informacji, czy są podejmowane kroki przez resort rolnictwa w celu zwiększenia dostępności ubezpieczeń upraw m.in. od skutków suszy oraz o informację, czy podjęto działania związane z wprowadzeniem innych typów ubezpieczeń zmniejszających ryzyka związane z prowadzeniem produkcji rolnej, np. ubezpieczenie dochodów osiąganych z produkcji rolnej.

Odpowiedź MRiRW – czytaj>>

 

 

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; działania; ubezpieczeń; rolnictwa; produkcji; związane; zarząd; informację; ; skutków; zwiększenia; dostępności; resort; podejmowane; informacji; ; udzielenie; prośbą; podję;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »