SK Michałów nie jedzie do Michałowic. Menedżerka Shirley Watts ocenia konie Shirley Watts?

 
 
 
Stadnina Koni Michałów, która zapisała 13 koni do II Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi, mającego rozpocząć się jutro 8 września w Klubie Jazdy Konnej „Szary” w Michałowicach, musiała podjąć decyzję o wycofaniu się z konkursu. Powodem jest możliwy konflikt interesów dotyczący jednej z osób oficjalnych zaproszonych do udziału w pokazie. Chodzi o Irenę Cieślak, w polskich mediach (np. TVN24, Polsat News, RMF FM, „Newsweek”) przedstawianą jako „menedżerka”, „była menedżerka” bądź „była przedstawicielka” Shirley Watts, właścicielki stadniny Halsdon Arabians z Wielkiej Brytanii. Cieślak będzie w Michałowicach członkiem Komisji Dyscyplinarnej. Podobną funkcję pełniła podczas pokazu Prague Intercup rozegranego w ub. weekend (2-3 września) w czeskiej Pradze. Stadnina należąca do Shirley Watts była tam reprezentowana przez klacz Altamira.
 
Budzi to uzasadnione wątpliwości, jako że jedna z reguł sformułowanych w „Zasadach przeprowadzania pokazów” Europejskiej Organizacji Konia Arabskiego (ECAHO) mówi wyraźnie, że gdy osoba oficjalna jest lub była zatrudniona przez wystawcę konia, możemy mieć do czynienia z konfliktem interesów. „Stadnina obawia się, iż ew. konflikt interesów może wystąpić także podczas Krakowskiego Pokazu, gdyż jest wysoce prawdopodobne, że zostały tam zapisane również urodzone w Polsce i przebywające w naszym kraju w treningu konie z Halsdon Arabians” – napisała Stadnina Koni Michałów w opublikowanym dziś oświadczeniu.
 
SK Michałów wystosowała do organizatorów Krakowskiego Pokazu oraz do organizacji ECAHO pytania o to, w jakim okresie Cieślak pracowała w Halsdon Arabians jako menedżerka oraz kiedy dokładnie ustała zależność służbowa między nią a Shirley Watts. Decyzja władz stadniny co do anulowania swego udziału w pokazie podyktowana została, jak wynika z oświadczenia, troską interes firmy oraz o przejrzyste zasady przeprowadzania pokazów koni arabskich.

 

Komunikat
Stadnina Koni Michałów Spółka z o.o.

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: shirley; krakowskiego; pokazu; menedżerka; halsdon; konflikt; interesów; michałów; „była; udziału; stadniny; michałów; arabians; stadnina; cieślak; podczas; michałowic.; oc;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »