Rozszerzenie Pomocy Żywnościowej

Pomoc żywnościowa dla osób, które zostały objęte kwarantanną będzie dostarczana do nich bezpośrednio.

Wizyta w Banku Żywności

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski towarzyszył dziś Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie podczas wizyty w Banku Żywności w Ciechanowie.

– Chcę zapewnić, że żywności nie zabraknie, jest jej bardzo dużo, pod dostatkiem. Rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe i mamy to szczęście, to jest faktem, i dzisiaj to się pokazuje, że nie brakuje żadnych produktów. Wszystko, co jest potrzebne, jest w takiej ilości, żeby zapewnić możliwość nie tylko przetrwania, ale i normalnego funkcjonowania – powiedział Prezydent RP po odwiedzeniu magazynu Banku Żywności w Ciechanowie.

– Na polecenie Pana Prezydenta, wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaktualizowaliśmy i rozszerzyliśmy zasady udzielania pomocy żywnościowej dla osób potrzebujących, a objętych kwarantanną poinformował minister.

Prezydent i minister podkreślili wystarczającą ilość zapasów żywności na zaopatrzenie rynku. Apelowali o nieuleganie plotkom i o zwracanie uwagi na samotnych i starszych sąsiadów, którzy być może potrzebują pomocy w zakresie zaopatrzenia.

Nowe procedury dostarczania żywności dla potrzebujących objętych kwarantanną są następujące:

  • Sanepid podaje informacje do lokalnego Ośrodka Pomocy Społecznej o osobie objętej kwarantanną;
  • Ośrodek Pomocy Społecznej weryfikuje czy dana osoba wymaga pomocy żywnościowej;
  • MRPiPS dostarcza OPS wykaz organizacji deklarujących pomoc żywnościową;
  • MRPiPS dostarcza OPS wykaz jednostek OSP,WOT lub POLICJI;
  • OPS składa zapotrzebowanie do jednej ze wskazanych przez MRPiPS organizacji zapotrzebowanie na konkretne produkty;
  • OPS kontaktuje się z miejscową jednostką OSP,WOT lub POLICJI skąd odebrać żywność i w jakie miejsce należy ją dostarczyć.

Pomoc żywnościową zadeklarowały:

- Federacja Polskich Banków Żywności

- Polski Komitet Pomocy Społecznej

- Polski Czerwony Krzyż

- Caritas

- Stowarzyszenie Odra-Niemen

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 realizowany w Polsce w ramach  środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (85%) i środków krajowych (15%) obejmuje zakup oraz dystrybucję żywności wśród osób najbardziej potrzebujących, a także działania towarzyszące. Koordynatorem tego Programu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym ustanowiony został rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 223/2014 z dnia 11 marca 2014 r.

Zdjęcia (7)

Pokaż zdjęcie 1 z galerii. Prezydent RP Andrzej Duda i min. J. K. Ardanowski podczas rozmowy z kierownictwem Banku Żywności Pokaż zdjęcie 2 z galerii. Prezydent RP Andrzej Duda i min. J. K. Ardanowski podczas wizyty w Banku Żywności w Ciechanowie Pokaż zdjęcie 3 z galerii. Prezydent RP A. Duda i minister J. K. Ardanowski podczas wizyty w Banku Żywności Pokaż zdjęcie 4 z galerii. Prezydent RP Andrzej Duda i minister J. K. Ardanowski podczas wizyty w Ciechanowie

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: pomocy; żywności; galerii.; zdjęcie; pokaż; mrpips; najbardziej; kwarantanną; społecznej; Żywności; ciechanowie. –; osp; wot; rozszerzenie; zapotrzebowanie; osób; objętych; potrz;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »