Rozmowy z ambasadorami krajów muzułmańskich

Spotkanie z ambasadorami krajów muzułmańskich
Spotkanie z ambasadorami krajów muzułmańskich
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki ponownie spotkał się z ambasadorami krajów muzułmańskich, aby omówić kwestie dotyczące wymiany handlowej artykułów rolno-spożywczych, w szczególności odnośnie intensyfikacji działań promocyjnych na rynkach tych krajów.

Zaproszeni goście przyznali, że o walorach polskiej żywności przekonali się dopiero w chwili przyjazdu do Polski i zachęcali do aktywniejszego promowania polskiej żywności na rynkach krajów Afryki i Bliskiego Wschodu.

Podkreślali też zainteresowanie nawiązaniem bliższych relacji dwustronnych z Polską na wielu płaszczyznach, np. współpraca naukowo-ekspercka czy inwestycje w przemysł rolno-spożywczy, w szczególności produkcja artykułów pochodzenia zwierzęcego i produktów mleczarskich.

Minister Marek Sawicki zaznaczył, że wszelkie działania promocyjne ukierunkowane na intensyfikację wymiany handlowej będą bezskuteczne w przypadku braku uzgodnionych świadectw weterynaryjnych bądź innych wymogów niezbędnych przy eksporcie żywności na te rynki.

Możliwość eksportu na rynki krajów pozaeuropejskich jest jednym z elementów bezpieczeństwa polskich producentów i eksporterów produktów rolno-spożywczych. Trendy demograficzne i ekonomiczne wyraźnie wskazują, gdzie w najbliższym czasie wzrośnie popyt na wysokiej jakości żywność. Starania Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zmierzające do pełnego otwarcia rynków krajów Afryki i Bliskiego Wschodu na polskie artykuły rolno-spożywcze, są niezbędne aby rozszerzyć krąg odbiorów polskiej żywności.

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały jak ważnym elementem dla gospodarki jest dywersyfikacja rynków zbytu, szczególnie w przypadku tak wrażliwych produktów, jak żywność i płody rolne.

Dzisiejsi goście ministra gorąco zachęcali wszystkich producentów i eksporterów polskiej żywności do podejmowania śmielszych prób zaistnienia na ich rynkach.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Rozmowy z ambasadorami krajow muzulmanskich width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: krajów; żywności; polskiej; rozwoju; rolnictwa; producentów; eksporterów; goście; rynkach; szczególności; afryki; produktów; artykuł&oa;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »