Rozmowy polsko-czeskie

Rozmowy polsko-czeskie Dziś w Warszawie odbyły się polsko-czeskie rozmowy dotyczące współpracy bilateralnej w zakresie bezpieczeństwa żywności i nowej perspektywy Wspólnej Polityki Rolnej.

„Nasze dzisiejsze rozmowy są kontynuacją spotkania w Pradze, które miało miejsce 6 maja br. – poinformował minister Stanisław Kalemba dodając, że „ze względu na sytuację powodziową w Czechach nie mógł przybyć do nas minister Petr Bendl”.

W jego zastępstwie rozmowy ze strony czeskiej prowadził wiceminister Jiri Mach.

„Rozmowy przebiegały w bardzo dobrej atmosferze” – podkreślił minister Kalemba. „Jest wola obu stron do wzajemnej, życzliwej współpracy i jest to rzeczywiście nowe otwarcie w naszych kontaktach”.

Równolegle z rozmowami ministrów odbywają się rozmowy przedstawicieli służb odpowiedzialnych za kontrole żywności obu państw. W godzinach popołudniowych, z udziałem szefów delegacji, odbędzie się debata w ramach okrągłego stołu, na której zostaną ustalone szczegóły bezpośredniej współpracy służb kontrolnych.

Polski minister rolnictwa przypomniał również o zaproszeniu strony czeskiej na targi Polagra w Poznaniu, na których Republika Czeska byłaby krajem partnerskim, co zostało bardzo dobrze przyjęte.

„Chcemy pokazać jak działają czeskie służby kontrolne, a także zobaczyć jak to odbywa się w Polsce” – powiedział czeski wiceminister Jiri Mach. Według dzisiejszego gościa ministra Stanisława Kalemby powinno się to przyczynić do lepszego, wzajemnego zrozumienia i uniknięcia niejasności w przyszłości, do poprawy bezpieczeństwa i jakości żywności oraz lepszej wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi.

Galeria zdjęć:

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Rozmowy polsko czeskie width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozmowy; minister; współpracy; żywności; polsko-czeskie; ; rolnictwa; służb; wiceminister; bezpieczeństwa; strony; bardzo; czeskiej; ; byłaby; zostało; krajem; dział;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »