Rozmowy polsko-białoruskie

Na marginesie targów POLAGRA FOOD sekretarz stanu Jacek Bogucki spotkał się dziś z zastępcą ministra rolnictwa i wyżywienia Białorusi Igorem Bryło.

Foto. Sekretarz stanu Jacek Bogucki podczas spotkania z wiceministrem Białorusi

Foto. Sekretarz stanu Jacek Bogucki podczas spotkania z wiceministrem Białorusi

– Jest mi niezmiernie miło, że przyjął Pan zaproszenie do udziału w Międzynarodowych Targach Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD. Jest to wydarzenie z długoletnią tradycją, ale aktywnie podążające za zmianami w branży spożywczej i nieustannie otwierające się na jej potrzeby wynikające z sytuacji społeczno-gospodarczej – powiedział podczas spotkania sekretarz stanu Jacek Bogucki.

Zapewnił on także, że przywiązujemy dużą wagę do rozwoju dobrej, dwustronnej współpracy w obszarze rolnictwa z Białorusią i chcemy podtrzymywać dobrosąsiedzkie kontakty.

– Cieszy nas konstruktywny dialog prowadzony np. podczas posiedzeń grupy roboczej ds. współpracy w dziedzinie rolnictwa, a także w ramach kontaktów służb weterynaryjnych i fitosanitarnych, czy  na spotkaniach na szczeblu ministerialnym – podkreślił Jacek Bogucki i dodał, że Republika Białorusi jest ważnym partnerem Polski w kontekście handlu towarami rolno-spożywczymi.

Sekretarz stanuwyraził także nadzieję, że polska żywność, która już jest obecna na rynku białoruskim, zyska w tym kraju jeszcze większe grono zadowolonych konsumentów dzięki realizowanemu na rynku białoruskimProgramowi Promocji Żywności Smaki Europy – Jakość i Tradycja.

Białoruś to jeden z głównych odbiorców polskich produktów rolno-spożywczych w grupie krajów pozaunijnych. Rynek ten jest dla nas atrakcyjny ze względu na bliskie położenie oraz członkostwo Białorusi w Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej.

W pierwszym półroczu tego roku wartość eksportu rolnego do Białorusi wyniosła 204,9 mln EUR, co oznacza  wzrost o 41,5 w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Na rynek białoruski eksportujemy głównie: jabłka, pomidory, mleko i jego przetwory.

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Rozmowy polsko bialoruskie 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: białorusi; podczas; rolnictwa; bogucki; sekretarz; ; polsko-białoruskie; także; spotkania; współpracy; rozwoju; rozmowy; polagra; dzięki; kons;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »