Sytuacja w rolnictwie często się zmienia, powodując trudności z odróżnieniem wiarygodnych informacji od spekulacji. Nowelizacje ustaw, zmiany przepisów, terminy składania różnego rodzaju wniosków, wiadomości z agencji podlegających resortowi rolnictwa — trudno jest opanować taki nadmiar informacji.
Polskie rolnictwo czeka w najbliższym czasie sporo zmian. Nowy szef resortu, Stanisław Kalemba zapowiada uchwalenie ustawy o podatku dochodowym w rolnictwie, zmiany w KRUS, możliwe połączenie dwóch wielkich agencji (Agencji Rynku Rolnego z Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) oraz zmiany w Agencji Nieruchomości Rolnych — likwidację biur terenowych czy rozdysponowanie do 2016 roku gruntów, którymi agencja aktualnie rozporządza.
To jedynie część zmian, które dotkną bezpośrednio rolników. Warto więc znaleźć rzetelne, obiektywne i sprawdzone źródło informacji, dzięki któremu na bieżąco będzie można śledzić sytuację w instytucjach, która ma przecież bezpośrednie przełożenie na działalność każdego rolnika czy firmy związanej z sektorem rolniczym.
Co ma zrobić rolnik, szukający merytorycznych, pewnych informacji? Szukać ich na wiarygodnych portalach, które współpracują bezpośrednio z instytucjami, organizacjami i firmami rolniczymi. Można wtedy mieć pewność, że publikowane wiadomości są zgodne z prawdą.
Każdy rzetelny portal dla rolników powinien posiadać dział informacji prasowych, w którym znajdziemy najnowsze wiadomości, aktualności, terminy składania wniosków o dopłaty, informacje na temat działań realizowanych przez agencje związane z rolnictwem.
Najlepsze i najbardziej popularne wśród czytelników są portale dla rolników, które nie tylko przekazują informacje, ale są też otwarte na dialog z użytkownikami. Dzięki temu rolnicy, firmy związane z rolnictwem czy przedstawiciele instytucji mogą swoją wiedzą dzielić się z innymi. Jeśli masz sprawdzone informacje, podziel się z innymi. Wyslij wiadomość do sprawdzonego portalu rolniczego.