shiuz__750 x 100 px_1

Rolnicy coraz chętniej kupują polisy chroniące ich mienie

logoPZUNadchodzące lato to dla rolników czas wzmożonych prac z wykorzystaniem drogiego sprzętu. Warto zadbać o ubezpieczenie, ponieważ zniszczenie mienia przez ogień lub grad wcale nie należą do rzadkości.

Ubezpieczenie mienia ruchomego to atrakcyjna polisa, gwarantująca szeroki zakres ochrony. Pozwala na ubezpieczenie całego mienia w gospodarstwie rolnym np. zmagazynowanych pasz, nawozów, narzędzi, opakowań, maszyn, ruchomości domowych czy zwierząt. Ubezpieczeniem można oczywiście objąć tylko wybrane przez siebie mienie.

Podstawowa ochrona działa w razie szkód spowodowanych m.in. przez ogień, huragan, powódź, grad czy śnieg, uderzenie pioruna, eksplozję, a nawet obsunięcie się ziemi. PZU odpowiada także za szkody powstałe w następstwie akcji ratowniczej prowadzonej w związku z wystąpieniem w/w zdarzeń losowych oraz za porażenie prądem zwierząt gospodarskich.

Podstawowa ochrona sprzętu rolniczego będzie obowiązywała zarówno na terenie gospodarstwa należącego do ubezpieczonego, jak i innych gospodarstw, w których sprzęt był wykorzystywany nieodpłatnie w ramach pomocy sąsiedzkiej.

Tym klientom, którzy chcą szerszej ochrony PZU oferuje ubezpieczenie ryzyk dodatkowych w postaci:

kradzieży z włamaniem i rabunku ruchomości domowych
następstw szkód wodno-kanalizacyjnych w mieniu ruchomym oraz stałych elementach budynku mieszkalnego
przepięć spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi w aparatach i innych urządzeniach elektrycznych
kradzieży z włamaniem sprzętu rolniczego i zwierząt gospodarskich
Warunkiem ubezpieczenia ryzyka kradzieży jest odpowiednie zabezpieczenie mienia.

Przy całym swoim zakresie, ubezpieczenie mienia ruchomego jest ubezpieczeniem tanim. Wysokość składki zależy od grupy mienia i zakresu ryzyk. W wariancie podstawowym przy ubezpieczeniu łącznie wszystkich grup mienia składka wynosi kilkadziesiąt złotych przy kilkunastotysięcznej wartości ubezpieczanego mienia.

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

logoPZU
TAGI: mienia; ubezpieczenie; ubezpieczeniem; zwierząt; szkód; innych; spowodowanych; rolnicy; sprzętu; polisy; chętniej; chroniące; rolniczego;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »