Renegocjacja zapisów świadectwa dla suchej karmy eksportowanej do Republiki Białorusi

W związku z licznymi interwencjami Głównego Lekarza Weterynarii, w tym również w Komisji Europejskiej, pismem z dniem 25 kwietnia 2019 r. Departament Nadzoru Weterynaryjnego i Spożywczego Ministerstwa Rolnictwa i Żywności Republiki Białorusi wyraził zgodę na wykreślanie w punkcie 4.5 Świadectwa weterynaryjnego dla eksportowanej z Unii Europejskiej do Unii Celnej niepuszkowanej/suchej karmy pochodzenia zwierzęcego dla zwierząt domowych i ozdobnych, nieprzeznaczonych do produkcji żywności dla ludzi (identyfikator 29) słów „ботулинистический токсин / toksyna botulinowa” w przypadku dostaw do Republiki Białorusi. Powyższe wykreślenie musi być dokonywane przez wystawiającego świadectwo urzędowego lekarza weterynarii oraz potwierdzane urzędową pieczęcią i podpisem. Jednocześnie strona białoruska nie wyraziła zgody na zastosowanie podobnej zmiany w Świadectwie weterynaryjnym dla paszy i dodatków paszowych pochodzenia zwierzęcego eksportowanych z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej (identyfikator 03).

 

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: republiki; eksportowanej; białorusi; renegocjacja; zapisów; weterynaryjnego; europejskiej; lekarza; (identyfikator; pochodzenia; suchej; świadectwa; zwierzęcego; weterynarii; potwierdzane; urzędo;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »