Relacja ze szkolenia pt. „Analiza i planowanie rozwoju gospodarstwa”

W dniach  04-06.07.2016 r. w CDR/O Kraków obyło się szkolenie pn. „ Analiza i planowanie rozwoju gospodarstwa”. W szkoleniu wzięło udział 35 osób – doradcy z państwowych i prywatnych jednostek doradczych. Zajęcia zostały poprowadzone przez pracowników CDR O/Poznań i CDR O/Kraków.

Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie sporządzania analizy ekonomicznej oraz opracowywania planu rozwoju gospodarstwa rolnego. Poruszono następujące kwestie merytoryczne:

1. Metodyka planowania rozwoju gospodarstwa rolnego.
2. Analiza działalności produkcyjnych z uwzględnieniem wymagań UE.
3. Narzędzie analizy – aplikacja EXCEL.
4. Optymalizacja działalności produkcyjnych i propozycje zmian w stanie obecnym.
5. Planowanie rozwoju gospodarstwa z uwzględnieniem inwestycji.

W trakcie szkolenia grupa była z wizytą w gospodarstwie rolnym celem pobrania danych do analizy stanu wyjściowego w gospodarstwie. Dzięki dużej otwartości i zaangażowaniu naszego rolnika udało się pozyskać szczegółowe dane na podstawie, których w trakcie ćwiczeń opracowano „stan jest”. Następnie pracując w dwóch grupach uczestnicy szkolenia stworzyli dwa plany rozwoju gospodarstwa rolnego, które zostały przedstawione rolnikowi. Plany te zostały ocenione pozytywnie przez właściciela gospodarstwa – wpisywały się w planowaną strategię rozwoju. Zainteresowanie tematem było bardzo duże i każdej prezentacji towarzyszyło wiele pytań z sali.

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rozwoju; szkolenia; gospodarstwa; planowanie; analizy; zostały; ; analiza; relacja; uwzględnieniem; trakcie; produkcyjnych; działalności; szczegółowe; o;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »