Artykuł o Tematyce Ekologicznej Razem, by nie marnować żywności

14 października 2016 roku odbyło się posiedzenie Rady ds. Zrównoważonego Wykorzystania Żywności FPBŻ połączone z debatą ekspercką „Razem, by nie marnować żywności”.

Rada ds. Zrównoważonego Wykorzystania Żywności opracowuje zasady i strategie dzięki którym ogranicza się niepotrzebne straty jedzenia. Od czasu powołania Rady w 2011 roku, Przedstawiciel Głównego Inspektoratu JHARS aktywnie uczestniczy w jej pracach.

W debacie „Razem, by nie marnować żywności” zorganizowanej przy współudziale Federacji Polskich Banków Żywności oraz Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej, wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk zajmujących się żywnością. Wszyscy uczestnicy spotkania jednogłośnie przyznali, że kluczową rolę w zwalczaniu marnowania żywności ma edukacja. Poza tym wszyscy zgodzili się, że problem strat jedzenia powinien być rozpatrywany na każdym etapie łańcucha żywnościowego.

W Polsce co roku marnuje się aż 9 milionów ton żywności. Według badań brytyjskiej organizacji WRAP aż 7 mln ton  żywności marnujemy w naszych domach. Podczas debaty „Razem, by nie marnować żywności” zaprezentowano najnowsze wyniki badań CBOS, z których wynika, że Polacy najczęściej wyrzucają owoce, warzywa, pieczywo i to co pozostaje z przyrządzonych posiłków.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami udostępnionymi dzięki uprzejmości Federacji Polskich Banków Żywności.

2016 plakat druk druk1 druk22

 

Źródło
Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych
http://www.ijhar-s.gov.pl

125ml milk

2016 plakat druk
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; Żywności; żywności; wszyscy; badań; ; dzięki; banków; wykorzystania; federacji; polskich; zrównoważonego;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »