Zespół Rozwoju Obszarów Wiejskich CDR w Brwinowie, O/Poznań zaprasza na dwunaste spotkanie z cyklu „ROW On-line”, dotyczącego rozwoju obszarów wiejskich. Tym razem wrócimy do tematyki inicjatywy LEADER. Z Prezes Lokalnej Grupy Działania „Turkowska Unia Rozwoju”, Panią Magdaleną Ciołek, porozmawiamy o działaniach podejmowanych na obszarze LGD, poznamy przykłady działań wykraczających poza wdrażanie PROW i innych osiągnięć LGD „T.U.R.” , Tematem spotkania będzie także współpraca lokalna (jak się rozwija, na różnych płaszczyznach, inicjatywy oddolne, nowe inspiracje, wspólne inicjatywy, przykłady ciekawej, efektywnej współpracy) oraz sieciowanie (produkty, usługi, marka regionu/obszaru). Zapytamy naszego gościa, jak postrzega kolejny okres wdrażania inicjatywy LEADER (2023-2027) na podstawie już określonych wstępnych ram działania (skalę, zakres tematyczny działań, budżety). Jakie w związku z tym okresem pokłada nadzieje, a jakie rodzi on obawy, zarówno po stronie merytorycznej wdrażanych projektów, jak i zarządzania LGD.
Zapytamy o opinię naszego gościa dotyczącą tzw. „wielofunduszowości” nowego LEADERA, czyli planowanej realizacji przez LGD działań w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) - co może ona przynieść dla LGD „T.U.R.”? Proces konsultacji społecznych to także bardzo aktualny temat w polskich LGD. Postaramy się zamienić kilka słów na temat działań operacyjnych i narzędzi konsultacyjnych stosowanych w „T.U.R”, związanych z pracami nad nową Lokalną Strategią Rozwoju, jakie są stosowane obecnie.
Jak zawsze w naszych rozmowach nie zabraknie wielu tematów pobocznych, związanych mniej lub bardziej z inicjatywą LEADER w Polsce.
Zapraszamy na nasze Spotkanie ROW On-line (odc. 12) w czwartek, 17. listopada 2022 r., o godzinie 10:00. Temat to „Wielokierunkowość działań LGD na przykładzie Turkowskiej Unii Rozwoju. Doświadczenia i perspektywy inicjatywy LEADER”. Przewidywany czas trwania spotkania to ok. 2 h, w tym krótka przerwa oraz sesja pytań i odpowiedzi. Szczegóły znajdą Państwo w harmonogramie.
Spotkanie ma status szkolenia, a uczestnictwo wymaga rejestracji on-line. Linki do rejestracji i do instrukcji dotyczącej sposoby rejestracji znajdą Państwo w ogłoszeniu na stronie internetowej CDR
Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem:
https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/
Instrukcja zapisów znajduje się na stronie internetowej:
https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/s/SH9ZtRLbLBraECG
Wydarzenie organizowane jest na platformie ClickMeeting. Potwierdzenie rejestracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem na szkolenie. Zakwalifikowany uczestnik otrzyma z systemu wiadomość o zmianie w zapisie szkolenia, a link i hasło z dostępem zostaną przesłane przed szkoleniem w osobnej wiadomości. Do udziału w szkoleniu wymagane jest indywidualny adres poczty elektronicznej.
Ze względów organizacyjnych, listę uczestników zamykamy w dniu 15.11.2022 r.
Ograniczona ilość miejsc - o zakwalifikowaniu na szkolenie decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Szkolenie jest bezpłatne.
Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.
Opiekę merytoryczną sprawuje:
Grzegorz Cetner, tel. 508182294, e-mail: g.cetner@cdr.gov.pl
Kontakt w sprawie rekrutacji i organizacji:
Agnieszka Nowicka-Czerny, tel. 61 6486 218 e-mail: a.nowicka@cdr.gov.pl
Sylwia Sznajder, tel. 61 6486 204 e-mail: s.sznajder@cdr.gov.pl
Opiekę techniczną sprawuje:
Jacek Hanasko, tel. 61 6486 216, e-mail: j.hanasko@cdr.gov.pl
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu.
Do pobrania:
- harmonogram szkolenia
Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/