Przetwórstwo w gospodarstwie od stycznia 2016 ?

zywnosc2Zarząd KRIR wystąpił 12 marca 2015 r. do premier E. Kopacz oraz Prezydenta i Marszałka Sejmu o przyspieszenie trwających już ponad 3 lata prac nad zmianami dotyczącymi przepisów regulujących sprzedaż bezpośrednią i przetwórstwo w gospodarstwie. W tej sprawie otrzymaliśmy odpowiedz udzieloną 15 kwietnia przez ministra rolnictwa (czytaj).

Natomiast już 9 kwietnia Sejm uchwalił ustawę o (projekt ustawy) zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, w której przewiduje się opodatkowanie ryczałtem w wysokości 2% przychodów ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych pochodzących z gospodarstwa. Senat przyjmie Senat ją zapewne bez bez poprawek i zacznie obowiązywać od stycznia 2016 roku. Czy przepisy w niej zawarte są korzystne dla rolników okaże się w praktyce. Nie mniej wobec zastrzeżeń zgłaszanych podczas prac w komisjach sejmowych http://www.sejm.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1640 i senackich http://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/posiedzenia,9,1,komisja-rolnictwa-i-rozwoju-wsi.html i braku odpowiednich aktów wykonawczych najprawdopodobniej będzie konieczne jej poprawianie.

 

 

 

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

zywnosc2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: stycznia; kwietnia; przetwórstwo; gospodarstwie; zapewne; obowiązywać; poprawek; zawarte; rolników; korzystne; przepisy; zwierzęcych; sprzedaży; przychodów; wysok;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »