Przepisy dotyczące utrzymania drobiu

drob28 grudnia 2016 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (do pobrania >>>). Rozporządzenie wydano w związku z wystąpieniem ognisk wirusa grypy A podtypu H5 i H7 w naszym kraju, nakłada ono szereg wymogów dotyczących utrzymania drobiu, organizowania targów, wystaw, pokazów i konkursów z udziałem żywego ptactwa na terytorium Polski.

Nakazują odosobnienie drobiu w zamkniętych pomieszczeniach i odpowiednie zabezpieczenie paszy przed kontaktem z dzikimi ptakami i ich odchodami oraz zgłaszanie powiatowemu lekarzowi weterynarii  właściwego dla miejsca wysyłki, co najmniej na 24 godziny przed przemieszczeniem, informacji o planowanym przemieszczeniu przesyłek drobiu.  Zobowiązuje ono również posiadaczy drobiu do informowania organu Inspekcji Weterynaryjnej o wystąpieniu u drobiu wymienionych w rozporządzeniu objawów klinicznych. 

Jednocześnie Ministerstwo Rolnictwa I Rozwoju Wsi informuje, że "brak przestrzegania nałożonych prawem wymogów będzie podstawą do odmowy wypłaty odszkodowań dla hodowców drobiu".

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

drob
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: drobiu; utrzymania; rolnictwa; rozwoju; rozporządzenie; wymogów; przepisy; wystąpieniem; grudnia; dotyczące; organu; inspekcji; informowania; posiadaczy; weterynaryjnej; wymienionych;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »