Program „Mamy kota na punkcie mleka” objęty patronatami honorowymi

 

Mamy kota na punkcie mleka 1Z przyjemnością informujemy, że ogólnopolski program edukacyjny „Mamy kota na punkcie mleka” po raz kolejny został objęty patronatem Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.


„Mamy kota na punkcie mleka” to program promocyjno-informacyjny, skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli, który sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka i prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat mleka i produktów mleczarskich, ich wartości i właściwości odżywczych, które są potrzebne na każdym etapie życia.
Mleko ze względu na swoje bogactwo mineralne stanowi niezbędny element dziennej diety przyczyniając się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto składniki w nim zawarte przyczyniają się do poprawy pamięci, co udokumentowane jest licznymi badaniami naukowymi. Obecne w nabiale łatwo przyswajalne białko, witaminy A, D, E, K i z grupy B oraz szereg składników mineralnych wśród nich niezastąpiony wapń, potas i magnez. Dlatego też jednym z celów kampanii jest edukowanie społeczeństwa w zakresie korzyści wynikających ze spożycia produktów mlecznych oraz aktywizacja konsumentów do świadomego wyboru mleka i jego przetworów.


Przypominamy, że rekrutacja szkół podstawowych do bezpłatnego programu „Mamy kota na punkcie mleka” trwa cały 2019 rok. Pod adresem http://kochammleko.pl/index.php/okampanii/ należy pobrać deklarację. Szkoły zainteresowane przystąpieniem do akcji proszone są o jej wypełnienie i przesłanie skanem adres promocja@izbamleka.pl lub pocztą: Polska Izba Mleka ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.
Źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”


 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Mamy kota na punkcie mleka 1
TAGI: punkcie; program; objęty; mleka”; „mamy; „mamy; polską; szkół; produktów; kampanii; honorowymi; patronatami; mleka”; edukowanie; wśród; społeczeństwa; zakres;
 

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »