Artykuł o Tematyce EkologicznejProdigo Recykling - przetwarzanie odpadów przyszłością?

tree 3822149 1920Widmo zanieczyszczenia naszej planety przez gromadzące się odpady coraz pewniej zagląda nam do oczu. Podjęcie niezbędnych działań mających na celu zapobiec klęsce to nasz obowiązek. Dzięki Prodigo Recykling Spółka Akcyjna możliwa stała się walka nawet z najbardziej szkodliwymi odpadami na terenie Polski. Spółka zajmuje się przetwarzaniem odpadów i przywracaniem ich z powrotem do użytku. Zapamiętaj adres Al. Śląska 1, 54-118 Wrocław, ponieważ przyszłość należy do spółki mającej w tym miejscu swoją siedzibę.

 

Przetwórstwo odpadów z myślą o przyszłych pokoleniach

Odpady przemysłowe należą do najbardziej uciążliwych dla środowiska – konieczna jest ich specjalna utylizacja. Przetwarzanie tych produktów i przywracanie ich przemysłowi jest jedynym sposobem na zapewnienie kolejnym pokoleniom godnych warunków bytowych.

Spółka Prodigo to cztery linie produkcyjne, które są w stanie przetwarzać ponad 50 typów odpadów. Dzięki determinacji i ciągłemu samorozwojowi wkrótce wydajność przetwórstwa w spółce może się znacznie zwiększyć. Przyszłość należy do Prodigo Recykling Spółka Akcyjna.

Jakie procesy przetwórcze wykonuje się w zakładach Prodigo Recykling?

Tam gdzie zlokalizowane są jej zakłady (Aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław), spółka podejmuje każde wyzwanie, które może doprowadzić do zabezpieczenia środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniem. W tym celu specjaliści firmy starają się wykorzystać całą dostępną wiedzę i procesy, które mogą pomóc w przetwórstwie odpadów przemysłowych. Stały rozwój i ekspansywność w pokonywaniu własnych słabości doprowadziło do tego, że już dziś wśród usług firmy możemy znaleźć kilka procesów przetwórczych.

Wysokokaloryczne paliwa alternatywne dla przemysłu i energetyki

Paliwa alternatywne RDF produkowane przez Prodigo Recykling wykorzystywane są przede wszystkim przez duże zakłady z branży cementowej i energetycznej. Produkcja firmy to około 15 tysięcy ton paliwa miesięcznie. Produkt recyklingu charakteryzuje się wysoką wartością opałową i niską zawartością zanieczyszczeń.

Produkcja paliwa zaspakaja jedynie w niewielkim procencie zapotrzebowanie zakładów strategicznych na opał. Jednak za sukces należy uznać fakt, że utrzymując wydajność spalania, pozbywamy się jednocześnie odpadów bez szkody dla środowiska naturalnego.

Przetwarzanie metali kolorowych i tworzenie złomu stalowego

Linie produkcyjne spółki są w stanie wytworzyć złom stalowy o bardzo wysokiej zawartości głównego składnika. Przetwarzane jest wiele typów metali, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Po wysokiej jakości czysty złom stalowy zgłaszają się między innymi firmy z branż hutniczych oraz odlewniczych.

Przetwarzanie odpadów pokonsumpcyjnych i produkcyjnych w odlewy aluminium

Dzięki właściwościom tego metalu, odzysk aluminium z puszek i odpadów produkcyjnych jest możliwy na okrągło. Kolejne przetwarzanie nie prowadzi do osłabienia właściwości materiału. Za to znacznie zmniejsza szkodliwą dla środowiska produkcję z naturalnego boksytu.

W odlewniach spółki ze stopów aluminium wykonuje się formy, które mogą być wykorzystane do ponownej produkcji. Odlewy i cały proces przetwórstwa jest zgodny ze wszelkimi europejskimi normami.

Piroliza – jak pozbyć się najbardziej uciążliwych zanieczyszczeń

Opony samochodowe to jeden z najbardziej uciążliwych odpadów. Z uwagi na swoje zastosowanie, produkt jest odporny na działanie środków chemicznych i trwały mechanicznie. Jedynym sposobem na przetwarzanie tego materiału jest piroliza, czyli rozpad na poszczególne składniki pod wpływem wysokiej temperatury.

W Polsce jedynie Prodigo Recykling wykonuje ten proces na skalę przemysłową. Instalacje przemysłowe umożliwiają podzielenie odpadów gumowych na produkty w trzech stanach skupienia. Następnie trafiają one do dalszego uszlachetniania lub jako paliwa alternatywne do przemysłu energetycznego.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

tree 3822149 1920
TAGI: prodigo; odpadów; recykling; przetwarzanie; które; najbardziej; środowiska; spółka; paliwa; alternatywne; uciążliwych; spółki; wykonuje; aluminium; należy; wysokiej; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »