Prezes KRIR wziął udział w noworocznym spotkaniu z Korpusem Dyplomatycznym w MRiRW

dyplomaci mrirw 20 01 14W dniu 20.01. w resorcie rolnictwa odbyło się tradycyjne, noworoczne spotkanie z Korpusem Dyplomatycznym do spraw rolnych, akredytowanym w Warszawie, w którym wziął udział Prezes KRIR Wiktor Szmuleiwcz. Minister Stanisław Kalemba witając przybyłych gości podkreśli, że miniony rok był dla Polski i polskiego rolnictwa dobrym czasem. – Na forum Unii Europejskiej został zawarty kompromis w sprawie perspektywy budżetowej na lata 2014-2020. Nowa Wspólna Polityka Rolna zapewni kontynuację i zachowanie dobrego tempa rozwoju polskiego oraz europejskiego rolnictwa i obszarów wiejskich – mówił polski minister, gospodarz wieczoru.
 
 
Stanisław Kalemba nawiązał również do odbywających się w Berlinie Targów Grüne Woche. Targi te pokazują sukces polskiej żywności. Szacujemy, że za rok 2013 w eksporcie artykułami rolno-spożywczymi osiągniemy wartość 19,5 mld euro. Przewidywany dodatni bilans handlowy w tej branży to wartość na poziomie 5,5 mld euro – powiedział minister i podziękował przedstawicielom wszystkich krajów za zainteresowanie polskimi produktami żywnościowymi.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że trzy czwarte eksportu polskich produktów rolno-spożywczych trafia do krajów Unii Europejskiej, jednak sukcesywnie zdobywane są nowe rynki w Ameryce i Azji.

Noworoczne spotkanie uświetnił występ zespołu ludowego „Łany”. Ponadto w tym roku goście mieli okazję skosztować specjałów kuchni wielkopolskiej. Wśród nich znalazły się między innymi potrawy z gęsiny, potrawy na bazie ziemniaków, a także regionalny produkt rodem z Poznania – rogal świętomarciński.
 

Źródło i zdjęcie: MRiRW

Redaktor: Katarzyna Kuznowicz   

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

dyplomaci mrirw 20 01 14
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; ; dyplomatycznym; korpusem; udział; prezes; wziął; spotkanie; polskiego; krajów; potrawy; polski; spotkaniu; wartość; minister; podkreślił; ; polsk;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »