URSUS – POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ:
17 października 2016 r. Rada Nadzorcza Ursus S.A. powołała Monikę Kośko na stanowisko wiceprezesa Zarządu. Powiększenie zarządu ma na celu długoterminowy rozwój spółki Ursus.
Rada Nadzorcza spółki zadecydowała, iż od dnia 17 października 2016 r. Zarząd Ursus S.A. bieżącej, wspólnej kadencji będzie działał w składzie pięcioosobowym. Tym samym Zarząd spółki Ursus S.A. powiększył się o nowego członka. Na stanowisko wiceprezesa została powołana Monika Kośko.
Monika Kośko posiada wykształcenie wyższe. W 2003 r. ukończyła studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Informatyka i ekonometria. W 2008 r. uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2016 r. ukończyła studia Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Pani Monika Kośko rozpoczęła swoją karierę zawodową w Spółce w roku 2008 w Dziale Controllingu. W roku 2010 awansowała na Kierownika tego Działu, następnie na stanowisko Zastępcy Dyrektora Ekonomiczno-Finansowego ds. Controllingu, a w roku 2013 została Dyrektorem Dywizji Produkcji w Dobrym Mieście.
Informacje o spółce:
URSUS S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty URSUS odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. URSUS to najstarsza marka narodowa o światowej renomie i potencjale dalszego rozwoju. Spółka posiada 3 zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 800 osób. URSUS produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie. Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. URSUS R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego. Produkty URSUS docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki URSUS. URSUS należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. - w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim - Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3000 ciągników, wyposażenie centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia. 26 sierpnia 2015 r. URSUS podpisał kolejny kontrakt na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej z firmą Ethiopian Sugar Corporation (ESC). Umowa na łączną kwotę 30,7 mln powiększone o 5 mln USD. Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla URSUSA, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa URSUSA uzyskała najwyższą ocenę. Z kolei w październiku 2015 r. URSUS zawarł kontrakt w Tanzanii na dostawę 2400 ciągników, oprzyrządowania i części zamiennych, a także wyposażenie hali montażowej i serwisu na kwotę 55 mln USD.