shiuz__750 x 100 px_1

Posiedzenie Zespołu ds. alternatywnych źródeł białka

Minister Krzysztof Jurgiel uczestniczył dziś w posiedzeniu Zespołu ds. alternatywnych źródeł białka powołanego w lutym 2017 r.

Fot. Minister K. Jurgiel wręcza podziękowania za pracę w Zespole

Fot. Minister K. Jurgiel wręcza podziękowania za pracę w Zespole

Podczas spotkania członkowie Zespołu przyjęli „Program w sprawie działań w zakresie pozyskiwania alternatywnych źródeł białka dla białka soi GM w żywieniu zwierząt”. W Programie tym wskazano krajowe alternatywne źródła białka wobec białka sojowego modyfikowanego genetycznie.

Realizacja tego Programu będzie miała na celu zminimalizowanie deficytu białka paszowego i uniezależnienie się od białka importowanego, co umożliwi dalszy rozwój hodowli zwierząt w Polsce.

Program zaakceptowany w dniu dzisiejszym przez członków Zespołu będzie teraz przedmiotem prac Kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po zatwierdzeniu Programu przez Kierownictwo zostanie on podany do publicznej wiadomości.

Dzisiejsze posiedzenie było ostatnim spotkaniem Zespołu. Zakończył je wykład na temat innowacyjnych metod pozyskiwania białka z owadów.

Galeria zdjęć:

 
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Posiedzenie Zespolu ds  alternatywnych zrodel bialka 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: białka; zespołu; alternatywnych; posiedzenie; źródeł; rozwoju; rolnictwa; programu; pozyskiwania; będzie; jurgiel; minister; źródeł; posiedzeniu; zatwierdzeniu; rozwój; hodowli; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »