Posiedzenie Mazowieckiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego

W dniu 19 stycznia 2017r. w Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Mazowieckiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego. Spośród wielu omawianych punktów porządku obrad na posiedzeniu, najważniejszą informacją dla rolników to ustalenie Listy Odmian Zalecanych do uprawy na obszarze województwa (LOZ) na rok bieżący dla zbóż ozimych, zbóż jarych i ziemniaków. Ustalono również dobór i lokalizację doświadczeń PDO zbóż jarych i ziemniaków wszystkich grup wczesności, co poprzedzone było omówieniem wyników doświadczeń dla rejonu IV i województwa mazowieckiego. Przedstawione zostały także charakterystyki nowych odmian, które zostaną zarejestrowane w roku 2017.

 

Lista Odmian Zalecanych do uprawy na obszarze województwa mazowieckiego

 

 

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zbóż; posiedzenie; województwa; doświadczalnictwa; porejestrowego; mazowieckiego; zespołu; obszarze; odmian; jarych; zalecanych; uprawy; rolniczego; doświadczeń; doradztwa; odmianow;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »