Poseł Norbert Kaczmarczyk (Kukiz'15) zorganizował konferencję prasową, aby… ogłosić suszę rolniczą!

 
Norbert Kaczmarczyk: „Władza mówi, że suszy rolniczej nie ma... Samorządy są bierne... A rolnicy? Rolnicy liczą straty...”

1 6Konferencja została zorganizowana na polu, które zostało dotknięte suszą rolniczą. Taki krok jest zasadny, bowiem władze na różnych szczeblach chyba nie do końca zdają sobie sprawę ze skali problemu. Koniecznym jest pokazanie tego jak naprawdę wygląda susza i z czym muszą mierzyć się rolnicy.

Norbert Kaczmarczyk: „Susza jest realnym zjawiskiem, nie interesują nas papiery, dokumenty. Jesteśmy na tym polu, aby ogłosić suszę w Małopolsce. Jak widać pietruszka nie poschodziła, to jest drugi zasiew. Rolnik poniósł koszty. Tak naprawdę nic tu nie urosło, nie będzie żadnego zysku, będą tylko straty.”

Poseł Kukiz’15 Norbert Kaczmarczyk złożył interpelację do Premiera i Ministra Rolnictwa, w której proponuje konkretne rozwiązania mające na celu niesienie pomocy poszkodowanym rolnikom. Warto odnotować, że jest to już kolejna tego typu interwencja w przedmiotowej sprawie.

Na konferencji ogłoszono także informację o powołaniu stowarzyszenia wspierającego interesy rolników. Chłopi – bo taką nazwę przyjmuje nowa organizacja ma na celu konsolidację rolników wokół spraw dla nich istotnych. Zrzeszona wokół nowej organizacji reprezentacja osób z powiatu proszowickiego będzie brała udział w dzisiejszym posiedzeniu Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które będzie poświęcone właśnie suszy rolniczej.

Poseł Norbert Kaczmarczyk: „Powołujemy do życia stowarzyszenie „Chłopi”! Rolnicy muszą się skonsolidować, aby nie dać się „kiwać” przez władze i samorządy jak w przypadku suszy. Zbudujemy siłę, która przekaże głos rolników dalej! Trzeba się wspierać, bo my – rolnicy jesteśmy jedną wielką rodziną. Chłop! To brzmi dumnie! Łączy nas wieś!”

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

1 6
TAGI: norbert; rolnicy; kaczmarczyk; będzie; ogłosić; suszę; kaczmarczyk:; poseł; ; rolników; wokół; jesteśmy; muszą; władze; które; naprawdę; samorządy; zorganizował;
 

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »