Ponad 26 tysięcy dzieci należy do programu „Dzieciaki Mleczaki”

Program „Dzieciaki Mleczaki”, będący inicjatywą Polskiej Izby Mleka, może pochwalić się już ponad 26 tysiącami dzieci, które przystąpiły do programu w ciągu niespełna roku jego trwania.


dzieciakimleczakiProgram przygotowany z myślą o najmłodszych, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w całej Polsce. W jego ramach dzieci otrzymują materiały edukacyjne, które zawierają ciekawe informacje o wartościach odżywczych zarówno mleka, jak i produktów mlecznych. Bezpłatne materiały przygotowują doświadczeni metodycy, którzy dopasowują wszystkie zadania i ćwiczenia specjalnie do wieku i umiejętności maluchów oraz tworzą łamigłówki i zabawy w taki sposób, aby uczyły poprzez zabawę. Dzieci, rodzice i nauczyciele uzyskują również dostęp do strony internetowej, pełnej ciekawych informacji, gier i zabaw dla najmłodszych. Uczestnikom programu dedykowane są także liczne konkursy, które zachęcają do zabawy i twórczej improwizacji.


- Dzieciaki Mleczaki to projekt będący uzupełnieniem trzyletniej kampanii MAM KOTA NA PUNKCIE MLEKA realizowanej przez Polską Izbę Mleka, a skierowanej do uczniów szkół podstawowych i najmłodszych gimnazjalistów – mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka. – Chcemy, by o walorach mleka w ciekawy sposób dowiedziały się także najmłodsze dzieci, a Dzieciaki Mleczaki jest wyjątkowo prostym, kolorowym i ciekawym projektem skierowanym właśnie do tej grupy wiekowej dzieci. Dzieci go lubią, utożsamiają się z mlecznymi bohaterami, bawią się i uczą o tym, jak ważne jest mleko.


Program realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Funduszu Promocji Mleka oraz środków Polskiej Izby Mleka. Objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej.


Z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia na stronie www.dzieciakimleczaki.pl,  można znaleźć, wyjątkowe karty pracy o tematyce zimowej i świątecznej. 


Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkola i szkoły do aktywnego uczestnictwa w programie. 
 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

dzieciakimleczaki
TAGI: programu; dzieci; mleka; ; dzieci; ; polskiej; które; ; także; wszystkie; zabawy; środków; materiały; mleka.; strony; należy; tysięcy; mleczaki; będący;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »