Polskie skóry w Helsinkach

 

SagaFurs500W dniach 13-18 marca w Helsinkach w renomowanym domu aukcyjnym Saga Furs odbyła się jedna z najbardziej prestiżowych aukcji skór futerkowych na świecie. Polska była reprezentowana przez hodowców, a jednocześnie przedstawicieli Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych – prezesa Daniela Chmielewskiego i wiceprezesa Macieja Grzechnika.

 

Tegoroczna aukcja była bardzo udana. Skóry futerkowe produkowane w Polsce mają duże uznanie w Europie i świecie – podkreślił prezes PZHZF Chmielewski.

 

Na świecie rocznie pozyskuje się około 40 milionów skór ze zwierząt futerkowych. Polska plasuje się na trzeciej pozycji w Europie, zarówno pod względem ilości produkcji, jak i jakości wyrobów. Roczne obroty branży w naszym kraju to około 200 milionów euro. W 2010 r. wyprodukowaliśmy ok. 4 milionów skór norek amerykańskich, ok. 300 tysięcy skór lisów pospolitych i polarnych, 2 tysiące skór jenotów i 60 tysięcy skór z szynszyli. Produkcja sprzedawana jest głównie do Chin i Rosji.

 

W naszym kraju istnieje około 2 tysiące ferm, głównie w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i wielkopolskim. Branża zatrudnia niemal 25 tysięcy osób. Wbrew powszechnie obowiązującym stereotypom, hodowcy przechodzą cykliczne kontrole Inspekcji Weterynaryjnej, która sprawdza szczelność hodowli i warunki dobrostanu zwierząt. Co ważne, ponad 600 ferm zlokalizowanych w Polsce wykorzystuje do żywienia produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego.


Dzięki uprzejmości Magazynu "Nowa Wieś Europejska"
Logo Magazynu - Nowa Wieś Europejska
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

SagaFurs500
TAGI: skór; milionów; tysięcy; około; tysiące; futerkowych; polska; głównie; zwierząt; skóry; ; świecie; polsce; naszym; polskie; wielkopolskim.; branża;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »