Polski Związek Producentów Kukurydzy…

Polski Związek Producentów Kukurydzy… to organizacja branżowa, która od 30 lat wspiera rolników i promuje w Polsce uprawę kukurydzy. Prowadzi liczne szkolenia, wykłady i badania mające na celu podnoszenie wiedzy producentów tej rośliny.

PZPK był prekursorem Dni Kukurydzy, które od 25 lat organizuje co roku w kilku miejscach w Polsce. PZPK tworzył także pierwsze Labirynty Kukurydziane. Dziś tego typu imprezy stały się bardzo popularne w całym kraju, a ich organizacją zajmują się też inne firmy i stowarzyszenia.

„Kukurydza – słoneczne ziarno zdrowia” to pierwsza kampania promocyjna prowadzona przez Związek, która finansowana jest z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. Jej celem jest pokazanie potencjału, jaki niesie uprawa i przetwórstwo kukurydzy. Ponadto głównym aspektem kampanii jest propagowanie walorów zdrowotnych tej rośliny i zwiększenie jej obecności w diecie Polaków.
W ramach kampanii „Kukurydza – słoneczne ziarno zdrowia” Związek odbył liczne spotkania z rolnikami i konsumentami (m.in. podczas Dni Kukurydzy w całym kraju), przygotował film promocyjny oraz serię wydawnictw dla dzieci i dorosłych.
Film promocyjny „Kukurydza – słoneczne ziarno zdrowia” można obejrzeć na portalu YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=8vSSSvV-bcs (lub wpisując w wyszukiwarkę jego tytuł).


Więcej informacji o Polskim Związku Producentów Kukurydzy:
www. kukurydza.info.pl
 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

Polski Związek Producentów Kukurydzy
TAGI: ; słoneczne; ziarno; związek; kampanii; kukurydzy.; liczne; producentów; promocyjny; polski; kukurydzy…; która; całym; producentów; spotkan;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »