PRODUCENT: Polski
Jednostka miary:: szt.
Opis produktu:
Polana ceramiczne są doskonałą imitacją polan brzozy. Przeznaczone są do ozdoby biokominków (stojących oraz wiszących) oraz do ogrzewania otoczenia. Polana bowiem bardzo dobrze akumulują ciepło i nagrzewają się podczas palenia, dzięki czemu oddają ciepło do wnętrza po wygaszeniu ognia.
Drewienka do biokominków dodają także większego realizmu podczas palenia i sprawiają, że dynamika ognia jest znacznie bardziej atrakcyjna.
Polana umieszcza się wokół paleniska, dlatego charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością na wysoką temperaturę – zachowują swoje właściwości nawet przy 1080° C.
Oferowane ozdoby ceramiczne uzyskuje się, mieszając w odpowiednich proporcjach glinę i szamot, który odznacza się dużą odpornością na wahania temperatury. Z tak powstałej substancji formułuje się pożądane kształty, osusza je i umieszcza w specjalnie przystosowanych do wypalania drewienek piecach komorowych. Wypala się je dwukrotnie w temperaturze 860° C oraz 1080° C. W takim środowisku zachodzi zjawisko spiekania (z gliny usunięta zostaje całkowicie woda), w następstwie którego powstaje czerep o pożądanej gęstości – znacznie mniejszej od gęstości surowca.
Po wypaleniu produkty są malowane angobami ceramicznymi na bazie tlenków metalicznych i niemetalicznych.
Oferowane polana, równie dobrze jak do biokominków, nadają się także do kominków gazowych.
Zestaw zawiera 4 sztuki drewienek.
Sposób użycia:
Po rozpakowaniu opakowania z polanami, należy wyciągać je pojedynczo i układać wokół otworu paleniska. Sam otwór powinien pozostać natomiast nie osłonięty.
Należy pamiętać, że polan nie wolno układać, gdy palenisko jest rozpalone. Powinny one się tam znaleźć przed wskrzeszeniem ognia.
Do zapalania paleniska powinno używać się zapalniczek o wydłużonym kształcie.
Komentowane
1 Dość eko-terroru!
Aktualności
2 Nowy członek zarządu w Janowie Podlaskim
Aktualności
3 Czekała na pieniądze za byki
Hodowla i Rybołóstwo
4 Prezes Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA Szczepan Wójcik o wyzywaniach Wspólnej Polityki Rolnej
Aktualności
5 Zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce? Ucierpią ludzie i gospodarka
Hodowla i Rybołóstwo