Dziś odbyło się VIII posiedzenie Rady Programowej Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, na którym przedstawione zostały rezultaty działalności oraz plany na rok przyszły. Zgodnie ze swoim statutem instytucja prowadzi szereg inicjatyw badawczych, działań wspierających twórców ludowych. Instytut organizuje także szkolenia dla nauczycieli szkół rolniczych z zakresu prowadzenia zespołów pieśni i tańca.
Etnomozaika. Dziedzictwo kulturowe wsi
W ramach Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi powołany został zespół ds. badań etnograficznych.
– Po zapoznaniu się podsumowaniem prac Instytutu, bardzo ucieszył mnie fakt podkreślenia działalności naukowej. Szczególnie interesujący jest projekt związany z etnomozaiką. To bardzo ładnie wpisuje się w coraz popularniejszy trend w dziedzinach naukach humanistycznych, tzw. historii mówionej – podkreślił szef Gabinetu Politycznego Tomasz Sińczak
Plany na 2024 rok
Wśród planów działalności merytorycznej na przyszły rok znalazły się między innymi: organizacja kolejnych wydarzeń z cyklu „Scena letnia”, trzecia edycja stypendium „Mistrz-Uczeń”, druga edycja stypendium twórczego dla twórców indywidualnych i wiele innych, w tym również szkolenia dla twórców ludowych i Kół Gospodyń Wiejskich.
Zdjęcia (6)
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/