Piknik Wieprzowy w Nowym Tomyślu

Wielkopolska Izba Rolnicza na zlecenie Krajowej Rady Izb Rolniczych i Agencji Rynku Rolnego w dniu 25 sierpnia br. zorganizowała kolejną imprezę promującą produkty i przetwory z mięsa wieprzowego. "Piknik Wieprzowy", który odbył się w Nowym Tomyślu w trakcie Jarmarku Chmielo-Wikliniarskiego został sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Imprezy te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców powiatu nowotomyskiego, ale również wielu gości z całego kraju.

Grill

Jednym z głównych elementów promocji podczas pikniku była degustacja próbek potraw oraz wyrobów przygotowanych z mięsa wieprzowego, uczestnicy pikniku mogli spróbować m.in. pysznej wojskowej grochówki z wkładką z boczku i kiełbasy wieprzowej, pysznych kiełbas i kaszanek przygotowanych przez kucharzy na grillu, a także rozmaitych wędlin - od kabanosów, przez szynki, wędzonki i salcesony. Jako dodatek to tych specjałów WIR serwowała świeży chleb ze smalcem i skwarkami oraz ogórki małosolne.

Zarówno obsługa stoiska, jak i hostessy informowały uczestników pikniku o walorach mięsa wieprzowego i potrzebie ich obecności w codziennej diecie. Wielu odbiorców pytało o sposoby prawidłowego sporządzania mięsa. Wśród uczestników rozdano ponad 1,5 tys. ulotek informujących o walorach spożywczych mięsa wieprzowego.

Ci uczestnicy imprezy, którzy chcieli wykazać się wiedzą na temat wieprzowiny, wypełnili ankietę i wzięli udział w konkursach pod tytułem "Co wiesz o wieprzowinie?" oraz "Wiem, co jem". Wiedzę na ten temat można było uzupełnić zapoznając się z wyświetlaną na stoisku prezentacją multimedialną pt. "Polskie smaki, czyli wszystko, co warto wiedzieć o wieprzowinie". Szczególnie licznie odwiedzały stoisko dzieci. Dla nich zorganizowano konkurs plastyczny na narysowanie najładniejszej świnki, a także na wykonanie świnki z plasteliny. Każde dziecko biorące udział w pracach plastycznych otrzymało piknikowy upominek. Natomiast uczestnicy konkursów "Gdzie świnka ma ogon?" oraz "Rzut kotletem" otrzymali od organizatorów cenne nagrody takie, jak: plecaki i torby szkolne, piórniki oraz artykuły szkolne.

Świnki w wykonaniu dzieci

Wszystkim uczestnikom pikniku czas umilała Wielkopolska Kapela Ludowa "Zbąszyniacy" promująca zbąszyński folklor i muzykę ludową Regionu Kozła.

 

Zbąszyniacy

Serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Wielkopolska Izbę Rolniczą!

 

Źródło
Warmińsko - Mazurska Izba Rolnicza
http://www.wmirol.org.pl

125ml milk

piknik wieprzowy2013
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: mięsa; pikniku; uczestnicy; wielkopolska; wieprzowego.; imprezy; promocji; uczestników; piknik; udział; także; przygotowanych; wieprzowy; wszystko; ; wiedzieć;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »