shiuz__750 x 100 px_1

Piknik Wieprzowy Podlasko- Mazurski

11 października 2018r. podczas imprezy Agro na Obcasach w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Podlaska Izba Rolnicza zorganizowała Piknik Wieprzowy Podlasko- Mazurski  sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

W czasie imprezy zaprezentowane zostały produkty z polskiego mięsa wieprzowego. Tego dnia stoły w Operze uginały się od zarówno pięknie przygotowanych jak i smacznych potraw. Można było spróbować zimnych przystawek w tym kolorowych tartinek, teriny wieprzowej na parze z młodą marchewką, roladek wieprzowych, pasztetu wieprzowego z żurawiną, koreczków z szynka i kabanosem, roladek z polędwicy wędzonej z musem chrzanowym, galaretek z nóżek wieprzowych, kruchych babeczek z selerem i szynką, mufiny z serem lazur i boczkiem oraz deska przepysznych wędlin wędzonych.

Na ciepło natomiast obsługa serwowała policzki wieprzowe w sosie oraz frykadelki wieprzowe zawijane w boczku w sosie chrzanowym.

Nie zabrakło również obfitujących w nagrody  konkursów,  loterii fantowych.  Imprezie towarzyszył koncert zespołu Tre Voci. To polskie trio muzyczne, wykonujące muzykę klasyczną i pop operową.

Podczas Pikniku rozdawane były ulotki i materiały promujące produkty oraz potrawy z mięsa wieprzowego. Ponadto była wyświetlana prezentacja pt. „Pożywna i smaczna wieprzowina na naszym stole”

Celem pikniku było promowanie wśród konsumentów spożycia mięsa wieprzowego  i jego przetworów poprzez zwiększenie udziału spożycia mięsa wieprzowego w codziennej diecie.

 

 

Agnieszka Artemiuk


 

 


 Źródło
 Podlaska Izba Rolnicza
 http://pirol.pl

125ml milk

IMG 64091 jpgmaxwidth1920maxheight882 400x400
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: mięsa; piknik; podlasko-; mazurski; wieprzowy; rolnicza; roladek; wieprzowych; ; wieprzowego.; wieprzowego; produkty; spożycia; pikniku; operze; imprezy; wieprzowe; wykonujące; muzyczne; ; polskie; z;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »