Pierwsze bezpośrednie rozwiązanie typu „cloud- to-cloud” dla branży rolniczej

 

JohnDeere Claas cloud to cloud dla branzy rolniczej 960x506

Dotychczas rolnicy i usługodawcy dysponujący mieszaną flotą maszyn mogli rejestrować, przetwarzać i dokumentować swoje dane wyłącznie za pomocą odpowiednich urządzeń i portali internetowych poszczególnych producentów.

Stworzona przez firmy CLAAS, 365FarmNet i John Deere usługa DataConnect jest pierwszym bezpośrednim, działającym niezależnie od producenta rozwiązaniem typu „cloud-to-cloud”. Podobnie jak w przypadku systemu ISOBUS, klienci mogą wymieniać dane za pomocą wspólnego interfejsu, a także kontrolować i monitorować całą flotę maszyn przy użyciu ulubionego systemu.

Dzięki DataConnect użytkownicy mogą wybrać preferowaną platformę danych określonego producenta przy zachowaniu możliwości przesyłania danych z innych maszyn za pośrednictwem nowego interfejsu. Oznacza to, że dane są nadal dostępne w Centrum Operacyjnym John Deere, portalach CLAAS TELEMATICS lub 365FarmNet, ale mogą być wymieniane w czasie rzeczywistym między chmurami. Kluczową korzyścią dla użytkownika jest to, że wszystkie niezbędne konfiguracje maszyn są dostępne w jednym systemie.

DataConnect umożliwia wymianę wszystkich istotnych danych dotyczących maszyn, w tym aktualną i historyczną lokalizację maszyny, poziom paliwa w zbiorniku, bieżący stan pracy oraz prędkość jazdy do przodu. Planowane jest również wprowadzenie możliwości przesyłania danych agronomicznych.

Dzięki DataConnect zaangażowane firmy mogą również udostępniać spostrzeżenia na temat korzystania z komunikacji typu „cloud-to-cloud” w ramach trwających projektów Fundacji ds. Urządzeń Elektronicznych w Rolnictwie (AEF). Dlatego architekturę nowego interfejsu zaprojektowano tak, aby obsługiwała istniejące standardy przemysłu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych producentów maszyn rolniczych i dostawców oprogramowania, jak również stowarzyszenia i komitety normalizacyjne do pomocy w rozwoju istniejącego interfejsu. Pierwszy wgląd w działanie DataConnect będzie możliwy na stoiskach CLAAS, 365FarmNet i John Deere na targach AGRITECHNICA 2019 w listopadzie, natomiast oficjalne uruchomienie planowane jest na lato 2020 roku.

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

JohnDeere Claas cloud to cloud dla branzy rolniczej 960x506
TAGI: maszyn; danych; dataconnect; również; pierwsze; producenta; planowane; możliwości; 365farmnet; claas; ; przesyłania; nowego; urządzeń; pomocą; dostępne; interfejsu.; rozwiązanie; branż;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »