Zapraszamy do zapoznania się z mapą lubuskich producentów – Nawigator Lubuski, wydaną przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego. Odkryjmy wspólnie lubuskie smaki i rękodzieło, powstające niedaleko Waszego miejsca zamieszkania. Mamy nadzieję, że dzięki mapie znajdziecie miejsca z produktami, które zadowolą Wasze kubki smakowe, a oferowane rękodzieło spełnią oczekiwania estetyczne.
W niniejszym artykule znajdą Państwo informacje o producentach, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy, w celu pojawienia się w publikacji.
Pora na przygodę – kolejną wśród smaków i rękodzieła województwa lubuskiego. Był już powiat gorzowski, krośnieński, międzyrzecki, nowosolski i słubicki. Dziś pora na szóstą i nie ostatnią wyprawę. Przypominamy, że poprzednie opisy smaków i rękodzieła lubuskiego znajdziecie na naszej stronie internetowej. Teraz wraz z mapą lubuskich producentów Nawigator Lubuski zabierzemy Was do powiatu strzelecko-drezdeneckiego, w okolice Strzelec Krajeńskich i Drezdenka. Ponownie poznamy bliżej wytwórców, którzy wypełnili formularz zgłoszeniowy w celu pojawienia się w publikacji i wspólnie udowodnimy, że warto wspierać lubuskich producentów oraz kupować lokalnie!
Co znajdziemy w powiecie strzelecko-drezdeneckim?
Na mapie lubuskich producentów ,,Nawigator Lubuski”, zgodnie z przesłanymi formularzami zgłoszeniowymi znalazło się aż 170 producentów produktów spożywczych, rękodzielników i miejsc sprzedaży. W powiecie strzelecko-drezdeneckim przeważają zgłoszenia od producentów branży pszczelarskiej. Jednak czy powiat ten wyróżnia się jedynie miodem? Absolutnie nie! Dziś zaprezentujemy Wam również gospodarstwo ekologiczne, koło łowieckie oraz rękodzielników.
W drogę!
Kraina miodem płynąca…
Tak, jak wspomnieliśmy w powiecie strzelecko-drezdeneckim słodki miód wytwarzany jest przez wielu lokalnych pszczelarzy. Znajdziemy w ich asortymencie wszelkie miody odmianowe i inne produkty pszczele. Zajrzyjcie do Nawigatora Lubuskiego
i skorzystajcie z oferty strzelecko-drezdeneckich pszczelarzy, kupując lokalnie!
Wincenty Telus (Strzelce Krajeńskie)
Gospodarstwo Pasieczne Marek Celejewski (Drezdenko)
Adam Pierzakowski (Dobiegniew)
Pasieka pod Dębami (Górki Noteckie, Zwierzyn)
Aleksander Lawreszuk Pszczelarstwo (Strzelce Krajeńskie)
Czy tylko miód? Oczywiście, że nie!
W powiecie strzelecko-drezdeneckim znajdziemy również produkty ekologiczne. Czy wiecie, że czarny bez jest surowcem leczniczym? Jego kwiaty i owoce działają przeciwzapalnie i oczyszczająco. Często polecany jest w okresie grypy i przeziębień. Gdzie można zakupić produkty z czarnego bzu? Zapraszamy do Gospodarstwa Ekologicznego Sambucus Bio (Pielice 8). Oprócz wielu ekologicznych produktów, (które zakupić możecie również wysyłkowo, w sklepach stacjonarnych, czy na targach z produktami regionalnymi) na miejscu (najlepiej w okresie kwitnienia na przełomie maja i czerwca) będziecie mieli możliwość po wcześniejszym umówieniu obejrzenia sadu czarnego bzu. Jeśli jecie mięso informujemy, że na terenie Drezdenka działa Koło Łowieckie Św. Huberta (ul. Piotra Skargi 9, Drezdenko),
w którym zakupicie dziczyznę. Regularne spożywanie mięsa z dziczyzny wzbogaca naszą dietę w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy oraz składniki mineralne.
W celu zakupienia dziczyzny prosimy o wcześniejszy kontakt z Kołem.
Niesamowite rękodzieło
Czy poszukujecie wyjątkowego prezentu dla najbliższej osoby? Nawigator Lubuski Wam w tym pomoże. Jeśli nie jesteście z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,
a zaciekawią Was wyroby danego rękodzielnika nie martwcie się! Wszystkie wyroby możecie zakupić również wysyłkowo! Wspaniałe dekoracje, wykonywane metodą decoupage znajdziecie w firmie Art.-Viki (Bobrówkowo), wyrobów z drewna szukajcie w ,,My DIY, czyli moje zrób to sam” (Dobiegniew), a cudowne rękodzielnicze kartki, ręcznie malowane pisanki i filiżanki w Bajkowym świecie Campbell (Strzelce Krajeńskie). Zajrzyjcie na profile twórców. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie!
Prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z wyżej wymienionymi miejscami w celu rezerwacji terminu, bądź uzyskaniu informacji o aktualnej ofercie. Wszystkie namiary znajdą Państwo w publikacji Nawigator Lubuski!
Chcecie dowiedzieć się więcej?
Zobaczcie mapę w wersji online http://www.lcpr.pl/nawigator
Wszelkie pytania dotyczące publikacji prosimy kierować do Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego mailowo marketing@lcpr.pl lub telefonicznie 501 045 857.
Informacje podane w artykule bazują na danych przesłanych przez producentów przed oddaniem publikacji do druku.
Artykuł oraz materiały graficzne:
Justyna Gray, Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego
Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/